REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Jak Dojadę pokazuje, jak wyjechać z miasta pociągiem. Brakuje tylko jednej ważnej opcji

Jak Dojadę pozwala planować podróże po mieście, a od teraz także to, jak z niego wyjechać i dojechać do innego pociągiem. Jedna opcja w nowości jest super, jednej możliwości zdecydowanie brakuje.

14.10.2022
11:20
pociągi w jak dojade
REKLAMA

W wyszukiwarce pociągów znajdziemy połączenia od takich przewoźników kolejowych jak PKP Intercity, POLREGIO, Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna czy Koleje Małopolskie. Słowem: najważniejsi i najwięksi krajowi operatorzy.

REKLAMA

W aplikacji obok miasta, w którym się znajdujemy i planujemy poruszanie, znajdziemy zakładkę "Międzymiastowe". To tam wyszukamy połączenia pociągowe. Wystarczy wpisać naszą stację i miejsce docelowe – tak jak w przypadku komunikacji miejskiej – a system wyszuka możliwe połączenia. W wersji przeglądarkowej nowość działa jeszcze w wersji beta, ale wygląda bardzo podobnie.

 class="wp-image-2498829"
Wyszukiwarka w wersji mobilnej

Dużym plusem nowości w Jak Dojadę jest pokazywanie opóźnień. Niestety polskim pociągom zdarza się przyjechać nie na czas, więc to przydatna opcja.

Czego nowości w Jak Dojadę brakuje? Przede wszystkim możliwości zakupu biletów

Zdziwię się, jeśli ta nowość nie zostanie prędzej czy później wdrożona. Jak Dojadę już teraz współpracuje z pokaźną liczbą kolejowych przewoźników, więc pewnie tylko czekać, aż udostępnią oni funkcję zakupu biletu.

Póki co wyszukiwanie pociągów w Jak Dojadę traktuję jako ciekawą zaletę, ale nie będzie to moja podstawowa kolejowa wyszukiwarka. Dużo wygodniej korzystać póki co będzie z Koleo, które pozwala kupić bilet. Nawet e-podróżnik współpracuje już z PKP Intercity, więc pod tym względem bardziej przyciąga. Przykład innych wyszukiwarek pokazuje, dlaczego Jak Dojadę nie ma jeszcze takiej funkcji. To pewnie bardzo skomplikowana procedura, skoro niektórzy przewoźnicy współpracują z e-podróżnikiem, ale z Koleo już np. nie, jak choćby PKP Intercity.

Kiedy jednak opcja zakupu biletów – nawet kilku przewoźników - w Jak Dojadę się pojawi, to w jednej aplikacji będziemy mieć wszystko, co potrzebne jest do poruszania się po mieście i wyjechania z niego. Jako turysta nie wyobrażam sobie nie używania Jak Dojadę, które nie tylko pokazuje, jak mam nie zgubić się w obcym mieście, ale też pozwala opłacić bilety w komunikacji miejskiej.

REKLAMA

Jeżeli w przyszłości można będzie sprawdzić, jak dojechać na dworzec, a przy okazji kupić bilet to domu, to w moim przypadku inne aplikacje pójdą w kąt.

Zdjęcie główne: Anna S / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA