REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Twitter pozwala już edytować wpisy. Ale tylko tym, którzy zapłacą

Edycja Tweetów - najbardziej wyczekiwana funkcja serwisu Twitter, w końcu weszła w fazę testów. Jednakże zwykli użytkownicy nie powinni cieszyć się zbyt wcześnie, bowiem opcja edycji postów póki co jest dostępna dla niewielkiego grona użytkowników, a tweety można edytować jedynie w niewielkim przedziale czasowym.

01.09.2022
16:06
Twitter pozwala już edytować wpisy. Ale tylko tym, którzy zapłacą
REKLAMA

Twitter stanowi jedną z największych platform społecznościowych na świecie. Pomimo nieprzerwanego działania od marca 2006 roku, platformie brakowało jednej, elementarnej funkcji obecnej u niemal wszystkich jej konkurentów - możliwości edycji postów (Tweetów) po publikacji.

REKLAMA

Zgodnie z informacją opublikowaną 1 września na blogu platformy, Twitter rozpoczął testy funkcji edycji Tweetów po ich publikacji. Obecnie testy prowadzone są w wewnętrznych strukturach firmy, a za jakiś czas Twitter planuje wprowadzenie otwartych testów wśród subskrybentów Twitter Blue.

Przycisk edycji Tweetów już wkrótce... dla użytkowników Twitter Blue

Twitter Blue to płatny plan Twittera, który dostępny jest dla każdego zainteresowanego użytkownika za jedyne trzy dolary (około 14 złotych). W ramach abonamentu użytkownicy otrzymują dostęp do kilku pomniejszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z serwisu. Na przykład możliwość usuwania Tweetów po ich zatwierdzeniu, ale jeszcze przed publikacją. Użytkownicy Twitter Blue mają również wczesny dostęp do nowych funkcji serwisu, zanim zostaną one publicznie udostępnione.

Funkcja edycji Tweetów nie będzie się różnić wiele od tych znanych na innych platformach. Po publikacji Tweeta jego autor będzie miał opcję umożliwiającą mu edycje postu - poprawienie literówki, dopisanie hashtagu czy usunięcie niepotrzebnego znaku interpunkcyjnego. Edytowany Tweet będzie zawierał dopisek "Edited" (Edytowano) wraz ze znacznikiem czasu edycji oraz specjalną ikoną, które w czasie testów będą widoczne również dla użytkowników, którzy nie subskrybują Twitter Blue. Dotknięcie znacznika spowoduje wyświetlenie historii edycji Tweeta.

 class="wp-image-2365350"

Jednakże w obecnej formie funkcji jest jeden mały haczyk: edycja Tweetów będzie dostępna jedynie przez 30 minut od publikacji Tweeta. Jednocześnie przez owe trzydzieści minut użytkownik będzie mógł edytować kilka razy.

Edycja Tweetów tylko i wyłącznie dla Twitter Blue? Póki co, tak

Najbardziej wyczekiwana funkcja Twittera będzie stopniowo wprowadzana we wrześniu bieżącego roku dla wszystkich subskrybentów Twitter Blue. Jednocześnie serwis przypomina, że implementacja opcji edycji dla małej grupy użytkowników Twitter Blue jest jedynie testem funkcjonalności.

REKLAMA

Jak w przypadku każdej nowej funkcji, celowo testujemy Edytuj Tweet z mniejszą grupą, aby pomóc nam uwzględnić opinie, a także zidentyfikować i rozwiązać potencjalne problemy. Dotyczy to również tego, jak ludzie mogą nadużywać tej funkcji.

Twitter nie sprecyzował, jak długo będzie trwała faza testów oraz kiedy zwykli użytkownicy Twittera mogą spodziewać się wprowadzenia funkcji edycji Tweetów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA