REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Płatny Twitter ma już nazwę i cenę. Zapłacisz 3 dolary miesięcznie za Twittera Blue?

Wysyłasz tweeta, którego przeczytałeś pięć razy podczas pisania, ale literówkę zobaczysz dopiero po publikacji. To stara jak świat zasada, która będzie obowiązywać jeszcze długo. Bo choć Twitter wprowadza płatny plan, to nie pozwoli użytkownikom edytować tweetów.

19.05.2021
13:40
twitter
REKLAMA

O płatnym Twitterze mówi się już od dłuższego czasu. Ba, pierwsza zapowiedź wprowadzenia płatnego planu sięga 2007 roku, ale wygląda na to, że taki plan rzeczywiście pojawi się w usłudze jeszcze w 2021 r.

REKLAMA

Twitter Blue za 2,99 dol. miesięcznie. Co w tej cenie?

Płatny plan Twittera będzie nosił nazwę Twitter Blue i będzie kosztował 2,99 dol. za miesiąc bądź 36 dol. za płatność z góry na cały rok. Takie informacje udostępniła Jane Manchun Wong i póki co nie są one oficjalne, choć wielu ekspertów potwierdza wysoką wiarygodność przecieku.

W płatnym planie pojawi się możliwość kasowania tweetów po ich wysłaniu, ale jeszcze przed publikacją. Po kliknięciu przycisku publikacji pojawi się kilkusekundowy licznik czasu, w którym można anulować publikację tweeta zanim ktokolwiek zdąży go zobaczyć.

Drugim mechanizmem zamkniętym za płatną wersją serwisu będą kolekcje tweetów, czyli zakładki pozwalające zapisywać tweety na później. Zapisane tweety będzie można przypisywać do różnych kolekcji, dzięki czemu odnalezienie konkretnego wpisu będzie znacznie łatwiejsze.

Co więcej, istnieje szansa, że pojawi się dodatkowy, droższy abonament, w którym zmieni się sposób wyświetlania treści. Ma być „większy porządek”, cokolwiek by to brzmiało. Mam nadzieję, że nie jest to zapowiedź funkcji, w ramach której chronologiczny układ tweetów będzie dostępny tylko w płatnej wersji serwisu.

Zapłacisz za Twittera? Pewnie nie, ale chętnych nie zabraknie.

REKLAMA

Twitter to moje ulubione medium społecznościowe, choć nie jest to serwis dla wszystkich. Twitter sprawdza się idealnie do śledzenia wpisów w czasie rzeczywistym, a nie - tak jak Facebook - trzy dni po publikacji. Z tego względu jest doskonałym narzędziem w rękach dziennikarzy, tym bardziej że z Twittera bardzo często korzystają politycy.

Póki co nie wydaje mi się, by funkcje wymienione jako korzyści Twittera Blue były warte 2,99 dol./mies., ale pamiętajmy, że nie jest to jeszcze oficjalne ogłoszenie Twittera. Być może za płatnym planem będzie się kryło coś więcej. Coś mi mówi, że osoby korzystające z Twittera do pracy zawodowej dostaną zestaw funkcji, za który warto będzie zapłacić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA