REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Awaria systemu domen NASK. Spore utrudnienia dla użytkowników

Osoby, które chcą m.in. odnowić swoją domenę w home.pl, mogą mieć z tym duży problem. Potwierdzone są kłopoty techniczne, które mogą potrwać nawet kilka dni.

13.08.2022
13:01
Gość kupił domenę Google'a za 4 dolary i... wyłączył wyszukiwarkę w swoim kraju. Serio
REKLAMA

Sygnał dostaliśmy od jednego z naszych czytelników. Według przekazanych nam informacji kłopoty zaczęły występować od piątku godziny 11:00. Od tego czasu nie są możliwe żadne operacje na domenach ".pl".

REKLAMA

NASK: awaria w systemie domen

Potwierdzenie problemów znajdujemy na stronie home.pl. Po wejściu na portal pojawia się następujący komunikat:

W rejestrze domen .pl (NASK) występują problemy techniczne. W związku z tym w home.pl czasowo niemożliwe jest finalizowanie zamówienia, odnawianie i zmiana konfiguracji domen .pl.

REKLAMA

Problem dotyczy sporej grupy osób. Według informacji z maja, w domenie .pl jest już 2,5 mln nazw i ponad 1,1 mln abonentów. Prawie 65 proc. z nich to organizacje, a średnio przybywa po 2 tys. nowych rejestracji. Wskaźnik odnowień przekroczył 73 proc.

Z informacji udzielonych przez home.pl na Facebooku wynika, że rejestracja i zakup nowych domen .pl zainicjowane w 12.08 zostaną sfinalizowane i potwierdzone do wtorku 16.08. Ważność wygasających w okresie awarii domen .pl przedłuży się automatycznie o 4 dni. Nie dotyczy to jednak domen, którym w okresie do 16.08 kończy się status BLOCKED.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA