REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowe telefony Xiaomi to nie wszystko. Nadchodzi opaska Xiaomi Mi Band 7

Nadchodzi nowa wersja jednej z najpopularniejszych opasek sportowych świata. Xiaomi Mi Band 7 zadebiutuje oficjalnie już 24 maja 2022 r. i to w towarzystwie nowych smartfonów chińskiej firmy.

20.05.2022
11:41
xiaomi mi band 7 premiera opaska smartband
REKLAMA

Smartbandy stają się coraz popularniejsze i spora w tym zasługa Xiaomi. Mi Band to seria opasek sportowych o świetnym stosunku ceny do możliwości. Urządzenia za niecałe 200 zł potrafią liczyć kroki, mierzyć puls oraz masę innych rzeczy i pracują po kilka dni na jednym ładowaniu. Niedługo zaś pojawi się zupełnie nowa wersja tego gadżetu.

REKLAMA

Czytaj też:

Xiaomi Mi Band 7 z datą premiery

Już na początku przyszłego tygodnia chińska firma zaprezentuje swoje nowe sprzęty elektroniczne, a jednym z nich będzie kolejna opaska sportowa. Xiaomi Mi Band 7 zostanie oficjalnie zaprezentowane już 24 maja podczas najbliższej konferencji prasowej producenta i może wejść do sprzedaży 3 czerwca.

Chociaż oficjalna prezentacja produktu jeszcze przed nami, to do sieci trafiły już pierwsze informacje na temat tej opaski oraz wizualizacje tego, jak może ona wyglądać. Dzięki temu wiemy, że w kwestii wyglądu wiele się nie zmieni - nadal będzie to podłużna plastikowa "pigułka" z gumową opaską.

Nowa wersja smartbandu Xiaomi z większym ekranem.

W kwestii specyfikacji nowego urządzenia możemy spodziewać się ciut większego ekranu niż ten montowany w poprzedniku, czyli Xiaomi Mi Band 6. Aby dostrzec różnicę, trzeba się będzie jednak uważnie przyglądać - nowy produkt ma otrzymać 1,62-calowy ekran AMOLED zamiast 1,56-calowego.

Zwiększenie przekątnej o niecały 1 proc., czyli 1,5 mm, raczej nie będzie miało zbytniego wpływu na łatwość obsługi urządzenia i ilość treści wyświetlanych naraz na ekranie. Niewykluczone też, że gabaryty samego głównego modułu smartbandu się nie zmienia w porównaniu do poprzedniego modelu.

Otwartą kwestią pozostaje też obecność NFC w Xiaomi Mi Band 7.

Co prawda na materiałach reklamowych, które wyciekły przed premierą, widzimy wzmiankę na temat chipu do płatności zbliżeniowych, ale pewnie tak jak ostatnio pojawią się dwie wersje gadżetu, a dostępność modułu zależna może być od rynku. Na szczęście w Polsce już Xiaomi Mi Band 6 był sprzedawany w wersji z NFC.

Oprócz tego opaska Xiaomi ma mieć takie funkcje jak mierzenie pulsu, poziomu utlenienie krwi, a do tego będzie można ją wykorzystać do rejestrowania aktywności sportowych. Do tego, jak podaje GSM Arena, dojdzie sprawdzanie prognozy pogody, sterowanie odtwarzaniem muzyki i budzik. Podobno ma być też GPS.

Razem z Xiaomi Mi Band 7 zadebiutują nowe telefony Xiaomi

24 maja 2022 r. podczas konferencji Xiaomi pokazanie zostanie po raz pierwszy oficjalnie nowy telefon firmy. Mowa o co najmniej trzech modelach z linii Redmi Note 11T, którymi mają być Redmi Note 11T, Redmi Note 11T Pro i Redmi Note 11T Pro+ (nie mylić z Redmi Note 11T 5G wydanym na rynek indyjski).

REKLAMA

Redmi Note 11T Pro+, czyli najmocniejszy z nowych telefonów, ma być wyposażony w wyświetlacz LCD odświeżany w 144 Hz oraz procesor Dimensity 8100. Informacji na temat częstotliwości odświeżania paneli typu LCD oraz procesorów w pozostałych modelach z tej linii jak na razie nie mamy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA