REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

Podpalają lasy, żeby fajnie wyglądało na TikToku. Nawet bez głupiego trendu mamy przekichane

Tegoroczna pogoda w Pakistanie już jest nie do zniesienia - władze oficjalnie potwierdziły, że po raz pierwszy od wielu lat zima od razu zamieniła się w lato, pomijając wiosnę. Kiedy termometry pokazują nawet powyżej 40 stopni, niektórzy udają się do lasu i dokonują podpaleń. Tylko po to, żeby wywołać efekt wow na TikToku.

19.05.2022
9:19
pożary
REKLAMA

Upały w Pakistanie ciągną się od kilku tygodni. Marzec był najcieplejszy od 61 lat. W ostatnich dniach temperatura w Islamabadzie, stolicy kraju, zbliża się do 40 stopni. W momencie, gdy kraj walczy ze skutkami katastrofy klimatycznej, niektórzy internetowi celebryci jak gdyby nic udają się do lasu i dokonują podpaleń.

REKLAMA

I mowa tutaj nie o niszowych profilach, które robią wszystko, by świat o nich usłyszał. Filmik z ogniem zamieszczono na profilu obserwowanym przez 11 mln użytkowników TikToka. "Ogień pojawia się, gdziekolwiek jestem" - pochwaliła się gwiazda i niestety pragnęła to udowodnić.

Jak informują pakistańscy ekolodzy, teren, na którym doszło do podpalenia, to park narodowy Margalla Hills.

TikTok w komentarzu przesłanym redakcji Independent podkreśla, że usuwa materiały zawierające niewłaściwe zachowanie. Problem w tym, że w Pakistanie zaczyna to być walką z wiatrakami. Przed tygodniem w mieście Abbottabad zatrzymano mężczyznę, który podłożył ogień w lesie, by nakręcić wideo.

Igranie z żywiołem zawsze jest niebezpieczne, ale kiedy ktoś podpala las w trakcie morderczych upałów i suszy, to prosi się o wielką tragedię. Humaira Asghar, sprawczyni zamieszania, w komunikacie przesłanym mediom zapewniła, że to nie ona podłożyła ogień. Cóż z tego - jak zauważyli pakistańscy aktywiści, kobieta powinna próbować go gasić, a nie paradować na jego tle.

Polska zagrożona pożarami

Niedawno w Polsce płonęło sto hektarów lasów. Tylko wczoraj Straż Pożarna odnotowała 617 pożarów, w wyniku których jedna osoba zginęła, a 11 zostało rannych. Zagrożenie pożarowe "wzrasta drastycznie".

REKLAMA

"Od 2015 roku mamy w naszym kraju permanentną suszę, która zajmuje coraz większy obszar. Mówimy o suszy meteorologicznej, która później przeradza się w suszę rolniczą lub glebową" - przekazał PAP Grzegorz Walijewski, zastępca Dyrektora Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju IMGW-PIB.

Mimo tego Polacy wciąż chętnie podpalają trawy, co często jest przyczyną pożarów. Jak widać, to nie zawsze internetowi celebryci specjalizują się w głupich i nieodpowiedzialnych zachowaniach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA