REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie /
 3. Poradniki
 4. Oprogramowanie /
 5. Social Media - Poradniki

TikTok - jak założyć konto i jak stworzyć atrakcyjny profil? Poradnik

Chcesz założyć TikToka, ale nie wiesz, jak to zrobić? Z naszego poradnika dowiesz się, jak założyć konto w tej aplikacji, a także co zrobić, by twój profil wyglądał atrakcyjnie.

30.01.2022
9:08
TikTok wydłuża wideo
REKLAMA

Mało kto nie słyszał o TikToku. Ta mobilna aplikacja stała się w ostatnim czasie niezwykle popularna, nawet bardziej niż Google i Facebook. Można o niej usłyszeć zarówno wiele dobrego, jak i złego. Nie masz jeszcze konta na TikToku i zastanawiasz się jak zacząć? Oto najprostszy poradnik, z którego dowiesz się, jak krok po kroku założyć TikToka.

REKLAMA

Z tego artykułu dowiesz się:

TikTok - co to jest?

Ta aplikacja funkcjonuje na rynku na tyle krótko, że nie każdy miał okazję przyjrzeć się jej z bliska lub wypróbować, jak działa. W dużym skrócie, TikTok służy do publikowania krótkich, najczęściej śmiesznych filmików. Sama aplikacja pozwala na nagrywanie oraz edycję wideo, dodawanie efektów czy muzyki w niezwykle szybki i prosty sposób.

Jak założyć konto na TikToku?

Stworzenie konta na TikToku nie trwa długo i nie jest zbyt skomplikowane. Oto krótki poradnik, jak to zrobić krok po kroku:

 • Pobierz aplikację TikTok z Google Play lub App Store,
 • Strona TikToka daje też możliwość podania numeru telefonu, dzięki czemu otrzymamy link do pobrania w wiadomości SMS na nasz telefon
 • Po pobraniu uruchamiamy aplikację,
 • Aby szybko stworzyć konto na TikToku, możemy użyć konta Google, Facebooka lub Twittera. Jest też możliwość rejestracji za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu. 

Profil na TikToku - co zrobić, by wyglądał lepiej?

Zanim zaczniemy nagrywanie czy edycję filmików na TikToku, warto zadbać o to, by nasz profil dobrze się prezentował. Ikona profilu znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu, po kliknięciu zostajemy przeniesieni na stronę naszego jeszcze wciąż pustego profilu. Po kliknięciu przycisku "edytuj profil" aplikacja przenosi nas na stronę edycji. Tutaj możemy zmienić zdjęcie profilowe, dodając fotografię z galerii telefonu lub uruchamiając aparat.

Dodatkowo istnieje możliwość zmiany zarówno nazwy, która wyświetla się na profilu, jak i nazwy użytkownika, która służy równocześnie jako link do naszego TikToka. Na koniec warto wkleić linki do innych mediów społecznościowych, takich jak Instagram czy YouTube. To pozwoli dodatkowo poszerzyć grono obserwujących. Opcjonalną, ale bardzo przydatną rzeczą jest możliwość dodania krótkiego opisu. Napisz kilka słów o tematyce twojego TikToka, dodaj jakieś hasło, które wzbudzi zainteresowanie lub po prostu napisz kilka podstawowych informacji o sobie. 

Co zrobić, by profil na TikToku wyglądał lepiej?

Jak dodać drugie konto na TikToku?

Czasami jedno konto na TikToku nie wystarczy. Jeśli chcesz założyć drugi profil przeznaczony tylko dla najbliższych przyjaciół albo stworzyć profil tematyczny związany ze swoim hobby, zobacz poniższą instrukcję krok po kroku:

 • Otwórz aplikację TikTok na swoim smartfonie,
 • Przejdź do zakładki "Profil" w prawym dolnym rogu ekranu,
 • Dotknij nazwy użytkownika, która wyświetla się nad zdjęciem profilowym,
 • Z listy kont, która się pojawiła wybierz "Dodaj konto",
 • Przeprowadź proces rejestracji zgodnie z instrukcją zamieszczoną powyżej lub użyj przycisku "Zaloguj się" na samym dole ekranu, jeśli posiadasz już konto.
REKLAMA

Teraz możesz w dowolnym momencie przełączać się między swoimi kontami na TikToku bez konieczności wylogowywania i podawania danych od nowa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA