REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Najbardziej realistyczny symulator wojny trafia na konsole. ARMA Reforger przeniesie nas do czasów Zimnej Wojny i pozwoli pokonać Ruskich

ARMA Reforger to najnowsza odsłona uznanego symulatora współczesnego pola bitwy. Co nieoczekiwane, nadchodząca gra wideo pojawi się nie tylko na komputerach osobistych, ale również konsolach dziewiątej generacji: PlayStation 5 oraz Xbox Series.

19.05.2022
19:14
Nareszcie zagram w ARMA na konsoli. Czekałem na to latami
REKLAMA

Miłośnikom pierwszoosobowych strzelanin nie trzeba przedstawiać serii ARMA. To cykl najbardziej uznanych symulatorów pola bitwy, przedkładających realizm konfliktu nad efektowność oraz filmowość. ARMA to produkcje dla naprawdę wymagających graczy, które wzbudzają szczególną sympatię wśród miłośników militariów, byłych i aktualnych żołnierzy, a nawet ekspertów i analityków wojennych. Seria stanowi rewelacyjną przeciwwagę wobec bardziej hollywoodzkich produkcji, jak np. Call of Duty.

REKLAMA

Od zawsze brakowało mi ARMA na konsolach. To nareszcie się zmieni.

Uwielbiam grać w konsolowe FPS-y, ale zawsze zazdrościłem oddanym komputerowym graczom szeregu bardziej wymagających strzelanin na wyłączność. Serie takie jak Operation Flashpoint czy Red Orchestra były dostępne wyłącznie na PC i to głównie z myślą o nich wciąż ulepszam stacjonarną jednostkę. Na konsolach także nie brakuje bardziej wymagających FPS-ów, ale skala czy realizm na poziomie serii ARMA był niedostępny dla konsolowych graczy.

Brak ARMA na PlayStation oraz Xboksie był dla mnie odczuwalny po spektakularnej porażce gry Battlefield 2042. Liczyłem, że wielka skala produkcji EA, połączona z trybem hardcore, da mi namiastkę współczesnego pola bitwy. Lekko futurystyczna gra nie tylko rozminęła się z oczekiwaniami fanów Battlefielda, ale stanowi jedną z najbardziej kompromitujących porażek w najnowszej historii gier. Dlatego tak cieszy mnie najnowsza zapowiedź doświadczonych deweloperów z Bohemia Interactive.

ARMA Reforger przeniesie nas do czasów Zimnej Wojny, pozwoli pokonać Ruskich i utoruje drogę dla ARMA 4.

 class="wp-image-2185206"

Starcia w ARMA Reforger będziemy prowadzić na terenie wyspy Everon - tej samej, gdzie rozgrywała się akcja pierwszego Operation Flashpoint. Gracze dostają do dyspozycji ponad 50 kilometrów kwadratowych łąk, wzgórz, dróg, wiosek oraz miasteczek w stylistyce Europy Środkowej. Twórcy z Bohemia Interactive twierdzą, że Reforger to pierwszy krok w marszu do pełnoprawnego ARMA 4. Niemal poligon testowy.

REKLAMA

Posiadacze wydajnych komputerów osobistych mogą pobrać ARMA Reforger już teraz. Gra w stadium wczesnego dostępu właśnie wylądowała na Steam, a niebawem pojawi się także na konsolach Xbox Series, w ramach programu Game Preview. Wciąż nie wiadomo, kiedy nastąpił premiera pełnej wersji gry (a więc również edycji dla PlayStation 5).

Cena Arma Reforger została ustalona na poziomie 99 złotych. Tytuł zbiera bardzo mieszane pierwsze opinie. Graczom podoba się oprawa, ale narzekają na skromną zawartość oraz brak podstawowych elementów, jak wskaźniki czy pozycje strzeleckie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA