REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wojenny symulator ARMA III dostanie dodatek z Obcymi. Akcja gry ma miejsce w Polsce

ARMA III to jeden z najbardziej realistycznych symulatorów współczesnego żołnierza. Twórcy wymagającej pierwszoosobowej strzelaniny odlatują jednak w kosmos, poświęcając najnowszy dodatek Obcym. ARMA III Contact w realistyczny sposób pokaże nasze pierwsze spotkanie z pozaziemskimi przybyszami. Co świetne, goście z gwiazd za cel wizyty wybrali Polskę.

24.05.2019
8:54
ARMA III Contact to DLC z Obcymi, który przenosi graczy do Polski
REKLAMA
REKLAMA

Gdy oglądam filmy o inwazji Obcych, zawsze interesuje mnie aspekt makro. Od indywidualnych perypetii bohaterów wolę zobaczyć, jak w obliczu nowego zagrożenia zachowują się światowe mocarstwa. Jakie metody komunikacji stosują i jakie protokoły bezpieczeństwa wdrażają. Zamiast znanego aktora uciekającego przed stworami chcę oglądać bitwy z myśliwcami i czołgami, w których biorą udział dziesiątki statystów. Podczas inwazji Obcych średnio interesuje mnie Jon Smith, ale jak najbardziej interesuje mnie US Army. Dlatego jestem zachwycony pomysłem na ARMA III Contact.

ARMA III Contact to dodatek, który zderzy realistyczny symulator z wizytą Obcych.

Chociaż tematem rozszerzenia są przybysze z kosmosu, nie oznacza to, że ARMA zamieni się w zręcznościowego DOOM-a. Strzelanina będzie zachowywać najwyższy możliwy stopień realizmu. Kontakt z pozaziemskimi gośćmi ma być podany graczom w sposób wiarygodny i profesjonalny. Z wykorzystaniem współczesnych technik rozpoznania, zwiadu, kwarantanny i tak dalej. Chociaż Contact pokaże nam kompletnie fikcyjny scenariusz, sama rozgrywka ma być do bólu realistyczna.

Jeśli oczami wyobraźni widzicie już wymagające konfrontacje z Obcymi, muszę ostudzić wasz zapał. ARMA III Contact raczej na pewno nie pozwoli prowadzić otwartego konfliktu z pozaziemską siłą. Sednem rozgrywki będzie izolacja obszaru, prowadzenie rozpoznania, analiza anomalii oraz dowodzenie oddziałem zwiadowczym. Oczywiście kilka razy pociągniemy za spust, ale wyłącznie walcząc z wrogimi siłami ziemskimi, które naruszają suwerenne terytorium gospodarza.

 class="wp-image-943691"
 class="wp-image-943694"

Teraz najlepsze - fikcyjna Livonia jest wzorowana bezpośrednio na Polsce.

ARMA III Contact wprowadzi do gry nową mapę. Livonia to otwarty obszar o rozmiarze 163 wirtualnych km. Obywatele Livonii mówią po polsku. Polskie są także ogłoszenia, szyldy reklamowe, treści na znakach ostrzegawczych i tak dalej. Sama mapa również wygląda jak nasz kraj. Zwłaszcza jego wiejska, malownicza, pełna pól, rzek i lasów część. Pomyśleć, że właśnie to miejsce wybrali sobie Obcy na odwiedziny.

Niestety, suwerenność wzorowanej na Polsce Livonii zostaje naruszona przez rosyjski Specnaz. Rosjanie chcą położyć ręce na pozaziemskiej technologii i już gracza w tym głowa, aby im się nie udało. Jako członek NATO musimy nie tylko poznać pozaziemskich przybyszów, ale również chronić gości przed zakusami Rosjan. Przecież to jest jak mokry sen polskich pisarzy lekkiego science-fiction. Jeśli chodzi o tło fabularne, lepiej być nie mogło. Ze względu na samą lokację kupię to rozszerzenie w ciemno.

 class="wp-image-943676"
 class="wp-image-943673"
REKLAMA

ARMA III Contact zadebiutuje już 25 lipca, w cenie 89 złotych.

Dodatek wprowadzi dwie nowe strony konfliktu (Polskę Livonię oraz rosyjski Specnaz), pięć nowych broni, dwa nowe pojazdy, nową mapę wzorowaną na Polsce, kilkanaście misji fabularnych oraz nowe gadżety i umundurowanie. Tej premiery na pewno nie odpuszczę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA