REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Co to za wielkie skrzynie? Tak wygląda zestaw do naprawy iPhone’a wysyłany przez Apple'a

Apple nareszcie oficjalnie pozwala naprawiać iPhone’y w domu, co samo w sobie jest zaskoczeniem, ale teraz producent dodaje do oferty możliwość wypożyczenia zestawu naprawczego. Spodziewasz się małej paczuszki, a dostajesz dwie wielkie skrzynie.

29.04.2022
13:54
Co to za wielkie skrzynie od Apple? To zestaw do naprawy iPhone’a, prosto od producenta
REKLAMA

Gdyby ktoś jeszcze rok temu powiedział, że Apple da zielone światło nieautoryzowanym naprawom iPhone’ow, raczej nikt by w to nie uwierzył. Dotychczasowe podejście producenta było dokładnie odwrotne. Jeśli serwis, to autoryzowany, a jeśli części zamienne, to tylko oryginalne. W innym przypadku utracisz gwarancję, nie zadziała ci Face ID, albo stracisz wskaźnik zużycia akumulatora.

REKLAMA

Oryginalne części zamienne co prawda nadal są obowiązkiem, ale teraz można je kupić wprost od Apple i przeprowadzić naprawę iPhone’a samemu, w domu. Jak? To proste, zgodnie z instrukcją serwisową, którą - ponownie - dostarcza samo Apple. Tak właśnie wygląda słynne prawo do naprawy w praktyce.

Dwie skrzynie z narzędziami do naprawy iPhone’ów. To 35 kg narzędzi

Jeśli zdecydujesz się na naprawę iPhone’a 12, 13, lub najnowszego SE we własnym zakresie, Apple dostarczy ci sprzęt. Oczywiście pod warunkiem, że mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, bo na razie ta usługa działa tylko za oceanem. Zestaw naprawczy można wypożyczyć w cenie 49 dol., a zawartość zaskakuje.

Do klienta trafiają dwie skrzynie, z których jedna waży 19,5 kg, a druga 16 kg. Obie mają kółka dla łatwiejszego transportu. W skrzyniach znajdują się elementy niezbędne do naprawy. Są to specjalistyczne urządzenia wykorzystywane w serwisach. Największym jest nagrzewnica, która pozwala zmiękczyć klej pod ekranem i bezpiecznie usunąć wyświetlacz z obudowy. Taki sprzęt można też kupić na własność ze strony Apple, a jego koszt to 256 dol.

REKLAMA

Drugim dużym elementem zestawu jest prasa do ekranu, która pozwala zamocować ekran po naprawie. Prasa jest skonstruowana tak, by wywierać jednolity i odpowiednio mocny (ale nie nazbyt mocny) nacisk na ekran. Takie urządzenie również można kupić na własność w cenie 216 dol.

Pozostałe elementy zestawu są mniejsze i są to m.in. płytki montażowe, uchwyty do zabezpieczenia iPhone’a w miejscu, a także wszystkie niezbędne zestawy śrubokrętów i śrubek. Mamy więc naprawdę profesjonalny zestaw, co wskazuje na to, że Apple nie idzie w półśrodki. Jeśli naprawy, to profesjonalne. Nawet we własnym domu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA