REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Rosjanie udają, że STALKER 2 nie istnieje. Kreml blokuje stronę gry

Rosja blokuje swoim obywatelom dostęp do gry STALKER 2. Kreml udaje, że ukraińska gra, której mieszkańcy Federacji Rosyjskiej i tak nie będą mogli kupić, nie istnieje.

24.04.2022
18:56
Stalker 2 - kiedy premiera? Ukraińcy kontynuują pracę nad grą
REKLAMA

Internet w Rosji wygląda dziś zupełnie inaczej niż jeszcze kilka tygodni temu. Z jednej strony z tego kraju wycofali się dostawcy usług oraz oprogramowania, a z drugiej cenzura Kremla jest silna jak nigdy dotąd. Po zablokowaniu dostępu do Facebooka oraz Instagrama przyszła kolej na... blokadę strony internetowej gry STALKER 2. Nie powinno to nikogo specjalnie dziwić - to ukraińska produkcja.

REKLAMA

Czytaj też:

STALKER 2 zablokowany w Rosji

Wedle pierwotnych założeń gra STALKER 2 od ukraińskiego studia GSC Game World miała zadebiutować już pod koniec bieżącego roku, ale niewykluczone, że prace nad nią będą musiały potrwać nieco dłużej, niż zakładano ze względu na trwającą wojnę. W wyniku inwazji Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 r. i trwa do dziś, deweloperzy z zaatakowanego Kijowa musieli wstrzymać prace.

REKLAMA

Wydawca podjął przy tym decyzję, że niezależnie od tego, kiedy produkcja trafi do odbiorców, STALKER 2 ze względu na agresję ze strony kraju pod wodzą dyktatora i zbrodniarza wojennego Władimira Putina nie będzie dystrybuowany w Rosji w ogóle. Zmieniono też podtytuł produkcji, który pierwotnie brzmiał Heart of Chernobyl, na Heart of Chornobyl, aby był zgodny z transliteracją języka ukraińskiego.

GSC Game World planuje przenieść się z Kijowa do czeskiej Pragi, by wznowić prace nad grą i pojawił się pomysł, aby usunąć ze STALKER 2: Heart of Chornobyl rosyjski dubbing i zastąpić go polskim. Rosyjskim władzom to wszystko się najwyraźniej nie spodobało. W ramach odwetu, jak podaje XGP.pl, Kreml postanowił zablokować mieszkańcom Federacji Rosyjskiej dostęp do oficjalnej witryny internetowej promującej nadchodzącą grę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA