REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

S.T.A.L.K.E.R. 2 nie daje o sobie zapomnieć. Twórcy publikują zwiastun na silniku gry

Jestem przeciwnikiem meteriałów reklamowych „in-engine”, ale z drugiej strony każda nowa wiadomość o grze S.T.A.L.K.E.R. 2 to powód do radości dla fana pierwszej odsłony. Tym razem wydawca uraczył nas zwiastunem na sam koniec 2020 r.

31.12.2020
11:07
S.T.A.L.K.E.R. 2 - nowy zwiastun na silniku gry
REKLAMA

Nim zaczniecie oglądać poniższy materiał reklamowy, słowo ostrzeżenia. Mamy do czynienia ze zwiastunem "in-engine" czyli "na silniku". Co to oznacza? Zawartość klipu wideo wcale nie musi reprezentować ani odzwierciedlać S.T.A.L.K.E.R.A. 2. Ona pokazuje w jak najlepszym świetle silnik do tworzenia gier wideo, nie samą grę. Wielokrotnie zdarzało się, że materiały "in-engine" oraz "in-game" dzieliła przepaść, z różnicami powstałymi w wyniku późniejszej optymalizacji oraz dopasowania gry do słabszych platform sprzętowych.

REKLAMA

Zwiastun S.T.A.L.K.E.R. 2 na silniku gry prezentuje się dosyć enigmatycznie.

Obserwujemy na nim wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby, przemierzającej zrujnowany budynek najprawdopodobniej znajdujący się w niebezpiecznej zonie. Na zewnątrz panuje groźna burza, wyrywająca drzewa z ziemi. Bohater przechodzi obok ogniska, a następnie korzysta ze swojego podręcznego PDA. Urządzenie jest jednak poza zasięgiem sieci. Gdy protagonista odrywa wzrok od ekranu, w jego kierunku pędzi już połamane krzesło. To tyle.

Wydawca tłumaczy, że powyższym materiałem wideo producenci z GSC Game World chcieli pokazać fanom, jaki jest klimat nadchodzącej gry i czego można się po niej spodziewać. Jednocześnie poznaliśmy imię bądź przezwisko głównego bohatera. W S.T.A.L.K.E.R. 2 zagramy jako Skif.

REKLAMA

S.T.A.L.K.E.R. 2 zadebiutuje w 2021 r. na komputerach oraz nowych konsolach.

Wydawca informuje o premierze wyłącznie na PC oraz Xboksach Series. Ponadto gra od razu w dniu debiutu trafi do oferty Game Pass. Chociaż na ten moment nie wspomina się o wydaniu dla PlayStation 5 - najprawdopodobniej na skutek marketingowej współpracy z Microsoftem - odpowiednia edycja dla platformy Sony wydaje się być wyłącznie kwestią czasu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę rewelacyjną sprzedaż PlayStation 5.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA