1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Zakładanie konta w banku proste jak nigdy. W Banku Pekao wystarczy do tego mObywatel

Lokowanie produktu: Bank Pekao

W ubiegłym roku Bank Pekao jako pierwszy w kraju umożliwił zakładanie konta na selfie przy użyciu e-dowodu. Teraz bank wprowadził kolejną nowość – weryfikację tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

11.03.2022
12:53
mobywatel sms oszustwo

Od dłuższego czasu chwalimy mObywatela, bo jest za co. To najlepszy dowód na to, że e-państwo może funkcjonować. Teraz rządowa aplikacja zyskuje kolejną zaletę. Jak poinformował Bank Pekao, za pomocą cyfrowego dokumentu będzie można założyć konto.

- Ułatwianie życia Polakom - to główny cel naszej aplikacji. Stale ją rozwijamy, dodajemy kolejne cyfrowe dokumenty, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników - mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

- mObywatel jest elektronicznym portfelem, który każdy z nas może mieć w swoim smartfonie. To darmowa aplikacja, dzięki której obywatele mogą w bezpieczny sposób pobierać i okazywać swoje dane, realizować eRecepty bez podawania numeru PESEL, przechowywać potwierdzenie odbytego szczepienia przeciwko COVID-19, potwierdzać nabyte uprawnienia kierowcy, czy korzystać z mLegitymacji szkolnej lub studenckiej. Wiele europejskich państw stawia nas za przykład - dodaje.

Jak założyć konto w Banku Pekao przez aplikację mObywatel?

Założenie konta w Banku Pekao przy pomocy aplikacji mObywatel nie jest skomplikowane. Najpierw należy pobrać aplikację PeoPay, uruchomić i wybrać opcję "Zostań klientem Pekao".

Następuje wówczas weryfikacja za pomocą aplikacji mObywatel. Aplikacja PeoPay generuje kod, który wpisuje się w mObywatelu, korzystając z opcji "przekaż dane instytucji bądź firmie".

Następnie należy wkleić kod do aplikacji mObywatel oraz potwierdzić przekazanie danych do Banku Pekao. Wszystkie niezbędne dane klienta potrzebne do otwarcia rachunku zostaną przekazane do banku automatycznie. W kolejnym kroku aplikacja zrobi klientowi selfie. Po uzupełnieniu danych, klient zatwierdzi umowę kodem przesłanym w SMS, po czym ustali numer PIN do logowania w aplikacji PeoPay.

Proces weryfikacji tożsamości jest możliwy dzięki wykorzystaniu oprogramowania przygotowanego przez polski start-up Identt. Aplikacja oparta o technologię uczenia maszynowego oraz głębokich sieci neuronowych odpowiedzialna jest m.in. za w proces porównywania wizerunku twarzy oraz za analizę przesłanego materiału video. Dzięki temu weryfikacja przebiega w bezpieczny sposób.

Za sprawą mObywatela nie trzeba będzie fatygować się do placówki, by korzystać z aplikacji i serwisu internetowego Pekao24

Możliwe jest bowiem zdalne zawarcie umowy na korzystanie z bankowości elektronicznej poprzez aplikację PeoPay i serwis Pekao24, jeśli do tej pory klient jej nie posiadał. W tym przypadku zawieranie umowy przebiega w ten sam sposób, co przy zakładaniu konta na selfie.

Jednym z filarów strategii Banku Pekao jest zapewnienie klientom prostego i bezpiecznego bankowania. Dlatego cały czas poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam zrealizować ten cel. Kolejnym z nich jest umożliwienie zakładania konta w naszym banku przy pomocy aplikacji mObywatel. Mamy w niej dostęp do najważniejszych danych, przy jej pomocy możemy potwierdzić naszą tożsamość. Teraz  klienci mogą ją również wykorzystać do zakładania rachunku naszym banku, co nas niezwykle cieszy mówi Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Klienci czekają na takie nowinki. Z wprowadzonego przez Pekao w 2019 roku systemu zakładania konta za pomocą selfie skorzystało już blisko 150 tys. osób. Nic dziwnego: im prościej, tym lepiej.

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze
Zobacz komentarze