REKLAMA

Android Auto nie działa jak należy. Ludzie: Google, napraw to. Google: ok, może kiedyś się uda

Google zabiera się za naprawdę problemów w Android Auto. Jeśli dziś nie możesz poprawnie korzystać ze smartfona w swoim samochodzie, jest szansa, że niebawem wszystko zacznie działać jak należy.

23.03.2022 09.23
Android Auto problemy 2022
REKLAMA

Android Auto dalece wyprzedza swoimi możliwościami i interfejsem konkurencyjny Apple CarPlay. Tu nie ma co polemizować, tak po prostu jest, zwłaszcza jeśli korzystamy z usług Google'a - szczególnie nawigacji. To się w głowie nie mieści, że mamy 2022 rok, a Apple wciąż nie pozwala korzystać z funkcji pinch to zoom podczas nawigowania w samochodzie przy użyciu Map Google.

REKLAMA

O ile jednak CarPlay jest systemem ułomnym, tak ma jedną niepodważalną zaletę - działa. Zawsze i bez problemu. Tymczasem Android Auto, wzorem smartfonów z Androidem, działa w oparciu o generator liczb losowych. Raz działa perfekcyjnie, innym razem wcale. Na jednym smartfonie uruchomisz go od ręki, na drugim nie uruchomisz go w ogóle. Tym razem jednak mówimy o problemie, który uniwersalnie dotyka niemal wszystkich użytkowników Android Auto.

Android Auto - problem z asystentem wkrótce zostanie rozwiązany.

Największą zaletą Android Auto na tle Car Play jest Asystent Google, zwłaszcza w Polsce, gdzie Siri jest po prostu bezużyteczna i nic nie potrafi. Asystent Google z kolei jest nad Wisłą już dość długo, by potrafić naprawdę wiele i stanowi nieocenioną pomoc podczas podróży samochodem. O ile działa.

Jedną z najczęściej zgłaszanych usterek Android Auto jest bowiem problem z Asystentem Google'a, który w sposób kompletnie losowy przestaje działać jak należy. Użytkownicy zwracają uwagę, iż od dłuższego czasu Asystent Google nie potrafi poprawnie korzystać z systemu audio w samochodzie i albo nie pozwala wydawać poleceń, albo samoistnie przełącza się na wbudowane audio smartfona, mimo tego, iż przesyłanie dźwięków i rozmowy telefoniczne dalej odbywają się poprzez głośniki i mikrofony samochodu.

REKLAMA
Android Auto nie działa jak należy. Google pracuje nad rozwiązaniem class="wp-image-2103240"
Android Auto nie działa jak należy. Google pracuje nad rozwiązaniem

Problem doczekał się własnego wątku na oficjalnym forum pomocy Android Auto i wygląda na to, że możemy spodziewać się rozwiązania. Członek zespołu programistów odpowiedzialnych za Android Auto potwierdził, iż są świadomi problemu i szukają dlań rozwiązania. Nie padła żadna konkretna data, ale sądząc po tym, iż problem z Asystentem jest oznaczony jako "trending" na forum pomocy, zainteresowanie użytkowników jest spore, a tym samym presja na szybką naprawę problemu - wysoka. Można więc mieć nadzieję, że już wkrótce Android Auto zacznie działać tak, jak powinien.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA