REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Android Auto nie działa jak należy. Ludzie: Google, napraw to. Google: ok, może kiedyś się uda

Google zabiera się za naprawdę problemów w Android Auto. Jeśli dziś nie możesz poprawnie korzystać ze smartfona w swoim samochodzie, jest szansa, że niebawem wszystko zacznie działać jak należy.

Android Auto problemy 2022
REKLAMA

Android Auto dalece wyprzedza swoimi możliwościami i interfejsem konkurencyjny Apple CarPlay. Tu nie ma co polemizować, tak po prostu jest, zwłaszcza jeśli korzystamy z usług Google'a - szczególnie nawigacji. To się w głowie nie mieści, że mamy 2022 rok, a Apple wciąż nie pozwala korzystać z funkcji pinch to zoom podczas nawigowania w samochodzie przy użyciu Map Google.

REKLAMA

O ile jednak CarPlay jest systemem ułomnym, tak ma jedną niepodważalną zaletę - działa. Zawsze i bez problemu. Tymczasem Android Auto, wzorem smartfonów z Androidem, działa w oparciu o generator liczb losowych. Raz działa perfekcyjnie, innym razem wcale. Na jednym smartfonie uruchomisz go od ręki, na drugim nie uruchomisz go w ogóle. Tym razem jednak mówimy o problemie, który uniwersalnie dotyka niemal wszystkich użytkowników Android Auto.

Android Auto - problem z asystentem wkrótce zostanie rozwiązany.

Największą zaletą Android Auto na tle Car Play jest Asystent Google, zwłaszcza w Polsce, gdzie Siri jest po prostu bezużyteczna i nic nie potrafi. Asystent Google z kolei jest nad Wisłą już dość długo, by potrafić naprawdę wiele i stanowi nieocenioną pomoc podczas podróży samochodem. O ile działa.

Jedną z najczęściej zgłaszanych usterek Android Auto jest bowiem problem z Asystentem Google'a, który w sposób kompletnie losowy przestaje działać jak należy. Użytkownicy zwracają uwagę, iż od dłuższego czasu Asystent Google nie potrafi poprawnie korzystać z systemu audio w samochodzie i albo nie pozwala wydawać poleceń, albo samoistnie przełącza się na wbudowane audio smartfona, mimo tego, iż przesyłanie dźwięków i rozmowy telefoniczne dalej odbywają się poprzez głośniki i mikrofony samochodu.

REKLAMA
Android Auto nie działa jak należy. Google pracuje nad rozwiązaniem
Android Auto nie działa jak należy. Google pracuje nad rozwiązaniem

Problem doczekał się własnego wątku na oficjalnym forum pomocy Android Auto i wygląda na to, że możemy spodziewać się rozwiązania. Członek zespołu programistów odpowiedzialnych za Android Auto potwierdził, iż są świadomi problemu i szukają dlań rozwiązania. Nie padła żadna konkretna data, ale sądząc po tym, iż problem z Asystentem jest oznaczony jako "trending" na forum pomocy, zainteresowanie użytkowników jest spore, a tym samym presja na szybką naprawę problemu - wysoka. Można więc mieć nadzieję, że już wkrótce Android Auto zacznie działać tak, jak powinien.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA