REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Android Auto oficjalnie w Polsce. Koniec czekania i kombinowania

Google właśnie uaktualnił oficjalną witrynę Android Auto. Ta jest już dostępna w języku polskim i listuje Polskę jako jeden z obsługiwanych rynków. Skorzystają na tym w szczególności posiadacze nieco starszych telefonów.

27.12.2021
11:20
android auto
REKLAMA

Android Auto do tej pory nie był obsługiwany na polskim rynku, przynajmniej nie w oficjalny sposób. Polscy posiadacze telefonów z Androidem i zgodnych z nim samochodów musieli kombinować, by móc sparować swoje pojazdy ze smartfonami.

REKLAMA

Czytaj też:

W przypadku użytkowania telefonu z systemem Android Pie lub w starszej wersji użytkownicy musieli na własną rękę pobierać aplikację Android Auto z nieoficjalnych źródeł. Posiadacze urządzeń z Androidem 10 lub nowszym byli z tego obowiązku zwolnieni - tam Android Auto jest już wbudowany w system - ale za to nie wszystkie samochody chciały z tymi telefonami współpracować. Nie można było też w tym przypadku liczyć na pomoc techniczną ze strony Google’a, producenta telefonu czy pojazdu. Wszak oficjalnie Android Auto w Polsce nie był dostępny.

Android Auto Polska. Interfejs samochodowy dla Androida już dostępny.

Witryna produktowa Android Auto została właśnie uaktualniona. Jest już dostępna w całości w języku polskim, informując gości o funkcjach zapewnianych przez ten mechanizm. Są też informacje o oficjalnym wsparciu technicznym, a na liście opublikowanych krajów znajduje się Polska. To oznacza dwie rzeczy.

Android Auto class="wp-image-1837501"
Android Auto

Po pierwsze, posiadacze urządzeń z Androidem Pie lub starszym nie muszą już pobierać na lewo aplikacji Android Auto. Ta dostępna będzie dla nich oficjalnie w Sklepie Play. Po drugie, wszelkie problemy wynikające z braku oficjalnej dostępności mechanizmu powinny ustąpić. W razie problemów użytkownik może już kontaktować się z pomocą techniczną celem uzyskania wspomnianej pomocy.

Co to jest Android Auto?

REKLAMA

Android Auto w zgodnych z mechanizmem samochodach pozwala na wygodne i bezpieczne korzystanie z telefonu z Androidem. To oznacza nie tylko możliwość łatwego prowadzenia rozmów głosowych za pomocą zestawu głośnomówiącego. Android Auto zapewni też inne, przydatne dla kierowcy funkcje smart. Mechanizmem można sterować za pomocą interfejsu głosowego, za co odpowiada Asystent Google, lub za pomocą panelu dotykowego w samochodzie.

Tym samym kierowca i pasażerowie zyskują dostęp do przydatnych podczas jazdy funkcji. Od nawigacji w Mapach Google, przez muzykę z usług streamingowych aż po nawet możliwość dyktowania SMS-ów, zarządzania głosowo pocztą, kalendarzem czy odczytywania najważniejszych newsów z Internetu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA