REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

My Dino Friend to pierwsza gra od Ekipy Friza. To takie Tamagotchi. Pamiętasz Tamagotchi, prawda?

Ekipa to gigantyczny youtube’owy fenomen. Twórcy najpopularniejszego kanału w Polsce wydali właśnie swoją pierwszą grę wideo. My Dino Friend jest dostępny za darmo do pobrania ze Sklepu Play.

11.12.2021
18:52
my dino friend
REKLAMA

Ekipa nie traci czasu i korzysta ze swojej chwili w blasku jupiterów. Po wydaniu na rynek lodów sygnowanych swoim logo, przyszedł teraz czas na pierwszą grę wideo. Ta została opracowana przez GG Bay – spółkę należącą do Ekipy – wspólnie z polskim studiem T-Bull.

REKLAMA

My Dino Friend, bo tak się nazywa rzeczona gra, na razie jest dostępna wyłącznie na urządzenia z systemem Android. Twórcy obiecują, że niebawem pojawi się też wersja na iPhone’y. Sama gra jest darmowa, choć – uwaga! – można przy nieuważnej zabawie wpaść w nałóg sporych wydatków.

My Dino Friend jest jak większość gier na telefony. Za darmo do pobrania, ale zachęca do wydawania pieniędzy podczas zabawy.

Pierwsza gra Ekipy zbudowana jest na zasadzie, która mnie subiektywnie całkowicie zniechęciła do grania na telefonie. Rolą gracza jest opieka nad dinozaurem, nieco w stylu niegdyś popularnego Tamagotchi. By jednak nie było nudno i monotonnie, razem z podopiecznym gracza można bawić się w różne, całkiem fajne mini-gierki.

 class="wp-image-1969703"
My Dino Friend

Poza myciem dinozaura, karmieniem go, ubieraniem go i dekorowaniem jego lokum – pozwalając mu tym samym na rozwój i ewolucję – można się wspólnie z podopiecznym bawić w Pokoju Zabaw. Tam dostępne są gry Dino Jumper (wyprawa w kosmos), Dino Rush (zręcznościowe pokonywanie przeszkód), Dino Match (swego rodzaju klon gry Memory) i Dino Rafter (zręcznościowa gra w pokonywanie przeszkód płynąc po rzece).

Pobawiłem się chwilę w My Dino Friend i gra (a właściwie to zestaw gier) wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Nie ukrywam, gram na telefonie bardzo rzadko, więc moje rozeznanie w tego typu produkcjach jest względnie niskie. Gra ma jednak bardzo ładną grafikę, a stawiane przez nią wyzwania wciągają, ale też nie frustrują.

Muszę jednak ostrzec rodziców, by zadbali o blokadę wydatków na telefonie pociechy lub ich ograniczenie. W grze jest niemało mikrotransakcji, mających zwiększyć samą atrakcyjność produkcji – co jest niestety plagą większości gier mobilnych, więc akurat gra Ekipy i T-Bull nie jest tu niechlubnym wyjątkiem. Według danych ze Sklepu Play, możliwe do kupienia dodatki kosztują od 4,89 zł do… 489,99 zł za element.

Jak ograniczyć limit wydatków na telefonie dziecka z systemem Android?

By wprowadzić limit wydatków na telefonie z Androidem dziecka, należy:

REKLAMA
  1. Uruchomić aplikację Sklep Play na telefonie rodzica
  2. Kliknąć na ikonę profilu w prawym górnym rogu
  3. Wybrać Ustawienia, następnie Rodzina, następnie Pokaż członków rodziny
  4. Wskazać konto dziecka, a następnie wybrać Zatwierdzanie zakupów
  5. Dostępne będą opcje potwierdzania wszystkich zakupów, płatnych treści, mikrotransakcji i wyłączenie potwierdzania

Po ustawieniu tych limitów telefon dziecka przy próbie zakupów wyśle powiadomienie na telefon rodzica. Rodzic będzie mógł zatwierdzić prośbę o zakup lub ją odrzucić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA