REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung chce wyciąć reklamy w swoich telefonach. Nie do końca rozumiem, nad czym się jeszcze zastanawiać

Android z One UI – system operacyjny telefonów Galaxy – uważam za najbardziej udany na rynku. Trudno jednak nie krzywić się na ogromne bannery w aplikacjach Samsunga. Jest szansa, że ten absurd się wkrótce skończy.

18.08.2021
8:12
samsung galaxy reklamy
REKLAMA

Trudno się obrażać za reklamy umieszczone w darmowym lub bardzo tanim produkcie. To prawdopodobnie dzięki nim cena jest tak niska. Inaczej jednak patrzy się na bannery reklamowe w produkcie, na który wydało się kilka tysięcy złotych. Samsung przez ostatnie lata jednak nie widzi problemu. W systemie Android z One UI – odmianie Androida budowanej przez Samsunga na potrzeby urządzeń Galaxy – aż roi się od reklamowych bannerów.

REKLAMA

Czytaj też:

Te pojawiają się na szczęście tylko w aplikacjach Samsunga (przynajmniej na polskim rynku, na niektórych reklam jest więcej). Zawsze też dotyczą produktów Samsunga bądź jego partnerów. Nietrudno jednak zrozumieć złość użytkownika, który chcąc tylko sprawdzić liczbę wykonanych kroków w Samsung Health – na ekranie drogiego telefonu – musi najpierw obejrzeć banner z nowymi zegarkami Samsunga. Boli mnie to szczególnie, bo od wielu miesięcy feruję opinię, że Android z One UI to najwygodniejszy system mobilny na rynku. Trudno polecać system, którego twórcy wyrażają tak niski szacunek do użytkownika.

Koniec reklam w telefonach Samsung Galaxy. Podobno idą zmiany do Androida z One UI.

Według informacji pozyskanych przez redakcję SamMobile reklamami w telefonach Galaxy rozczarowani są nawet pracownicy Samsunga. Podobno na jednym ze spotkań firmowych wyrazili swoją opinię na tyle dobitnie, że ich przełożeni zdecydowali się pochylić nad krytyką i wyciągnąć z niej wnioski.

REKLAMA

Według tego samego źródła reklamy mają niebawem zniknąć z systemowych aplikacji Samsung Pay, Samsung Motywy i Samsung Pogoda i innych. Źródło twierdzi też, że reklamy zaczną znikać wraz z jedną z przyszłych aktualizacji systemu. Ta ostatnia informacja może być nieprecyzyjna: większość aplikacji Androida z One UI aktualizowana jest przez mechanizm Galaxy Store i aktualizacja całego systemu nie wydaje się potrzebna.

Niezależnie od powyższego, trzymam mocno kciuki. Android z One UI to jedna z najbardziej udanych odmian Androida. Szkoda, że przyjemność użytkowania jest psuta przez reklamy i oby to jak najszybciej się zmieniło.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA