REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Co to jest Samsung Cloud i co to znaczy, że przestaje działać?

Użytkownicy telefonów Samsung Galaxy zaczynają otrzymywać maile informujące o wyłączeniu chmury Samsung Cloud. Co to znaczy? Czy coś trzeba zrobić? Wyjaśniamy.

16.08.2021
16:08
galaxy z fold3 na abonament play plus t-mobile orange flip3 5g samsung
REKLAMA

Posiadacze Samsungów Galaxy zobaczą niebawem – albo już zobaczyli – serię maili od Samsunga, informujących o wyłączaniu usługi Samsung Cloud. Samo wyłączenie nie jest nową informacją – koreański producent komunikował plany o planach na wygaszenie Samsung Cloud już w 2019 r. Teraz jednak wciela słowa w czyn. Co to oznacza?

REKLAMA

Samsung Cloud – co to jest?

Samsung swego czasu miał ambicję rywalizować na rynku konsumenckich chmur do magazynowania danych. Przez ostatnie lata wszystkie telefony Galaxy były domyślnie synchronizowane z Samsung Cloud, zapewniając użytkownikom możliwość przenoszenia danych i zdjęć do tejże chmury. Dzięki temu te są zawsze dostępne, nawet jak użytkownik straci dostęp do swojego telefonu.

Co oznacza wyłączenie chmury Samsung Cloud?

To oznacza, że już niedługo przestanie być możliwe pobranie danych z tej chmury i dalsze z niej korzystanie. Już dziś nie jest możliwe umieszczanie w niej żadnych nowych danych. Wraz z dniem 30 września bieżącego roku chmura zostanie całkowicie wyłączona. Wszelkie dane w niej umieszczone przestaną być dostępne dla użytkowników.

Co zrobić po wyłączeniu chmury Samsung Cloud?

Właściwie to… nic. Telefony Samsung Galaxy, na których użytkownik korzystał z Samsung Cloud, zaoferują użytkownikom możliwość migracji do innej chmury. Konkretniej, do OneDrive’a od Microsoftu, z którym Samsung ma sojusz na rynku mobilnym. Aplikacje Galeria, Ustawienia i Moje Pliki już od kilku miesięcy wysyłają powiadomienia użytkownikom usługi Samsung Cloud o możliwości przeprowadzi.

REKLAMA
 class="wp-image-1823221"
Ustawienia aplikacji Samsung Galeria. U większości użytkowników Samsung Cloud jest już podmieniony na Microsoft OneDrive

Można z niej skorzystać lub zignorować ofertę. W pierwszym przypadku wybranie takiego powiadomienia oznacza otwarcie formularza ze zgodą na przeniesienie danych z Samsung Cloud do Microsoft OneDrive. Cała przeprowadzka będzie przeprowadzona automatycznie i bezobsługowo, jeżeli użytkownik wyrazi na to zgodę. Zgoda ta przy tym nie jest obowiązkowa. Telefony Samsung Galaxy potrafią też bez żadnych dodatkowych aplikacji synchronizować się z chmurą Google’a. Można też skorzystać z innych dostawców.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA