REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

To może być koniec Samsung Cloud. Domyślną chmurą dla telefonów Samsung Galaxy staje się OneDrive

Koreańscy użytkownicy Galaxy Note10 zostali zaskoczeni ciekawym komunikatem. Podobno Samsung rozpoczął wielką przeprowadzkę kont Samsung Cloud do chmury Microsoftu. Można się z tego wypisać.

31.10.2019
9:58
Samsung Galaxy Note 10
REKLAMA
REKLAMA

Samsung już od długiego czasu stara się zredukować jak tylko to możliwe swoją zależność od Google’a. Ma przy tym relatywnie małe pole do manewru: by móc korzystać z Androida, firma na swoich urządzeniach musi eksponować aplikacje i usługi swojego partnera. Jednak na niemal każdą propozycję od Google’a, Samsung ma swoją odpowiedź: ze sklepem z aplikacjami czy asystentem głosowym włącznie.

Popularność usług i aplikacji Samsunga jest jednak co najmniej dyskusyjna. Niezależnie od ich jakości (od świetnej przeglądarki Samsung Internet, po przerażająco kiepskiego asystenta Bixby) użytkownicy ze zrozumiałych względów preferują te produkty, które znają z innych urządzeń. A więc z Gmaila, Chrome’a czy Asystenta Google.

Widząc to Samsung próbuje innego podejścia. Przez ostatnie lata zaczął zacieśniać swoje więzy z Microsoftem, preinstalując jego aplikacje na telefonach Galaxy. Najnowsze telefony tej firmy mają wbudowaną obsługę usługi Twój telefon z Windowsa 10. A teraz przychodzi czas na jeszcze głębszą integrację.

Kopie zapasowe zdjęć i innych danych już nie na Samsung Cloud. Galaxy Note 10 proponują OneDrive’a, reszta modeli ma dołączyć.

Głębsza integracja telefonów Galaxy z usługami Microsoftu była już zapowiadana przy okazji premiery najnowszego Galaxy Note’a. Samsung i Microsoft potwierdziły wtedy, że chociażby nowa wersja aplikacji Galeria będzie mogła wyświetlać nie tylko zdjęcia z pamięci telefonu, ale również i te z OneDrive’a. Nowa wersja właśnie zaczęła trafiać do aktywowanych w Korei telefonów Galaxy Note10. Zawiera ona jednak znacznie więcej, niż tylko widok zdjęć z chmury Microsoftu.

Według komunikatu z aktualizacji, nowa wersja Galerii ma trafić również na pozostałe objęte wsparciem technicznym telefony Galaxy. Wraz z aktualizacją pojawia się informacja, że wszystkie kopie zapasowe zdjęć i innych danych, jakie do tej pory trafiły do usługi Samsung Cloud (chmura Samsunga do wykonywania kopii zapasowych danych z telefonu), zostaną zmigrowane do OneDrive’a. Wspomniana migracja wymaga zgody użytkownika, ale jej brak skutkuje wyłączeniem dalszej synchronizacji zdjęć i danych z chmurą. Rzecz jasna, jeżeli nie zmieniliśmy domyślnych ustawień, równolegle dalej działają też niezmiennie usługi Dysk Google i Zdjęcia Google.

REKLAMA

Redakcja TizenHelp uprzedziła Spider’s Web w dopytywaniu się przedstawicieli Samsunga o to, co właściwie się dzieje. Lokalni przedstawiciele firmy nie mieli pojęcia o tym, co się dzieje, więc dopytano się koreańskiego przedstawicielstwa. Dopiero tam potwierdzono, że w rzeczy samej Samsung Cloud jest migrowany do OneDrive’a. Abonentom subskrybującym dodatkową przestrzeń dyskową zostaną zwrócone pieniądze i zaoferowany rok darmowej przestrzeni w usłudze Microsoftu.

Dla użytkowników Galaxy to dobra wiadomość. OneDrive to nieporównywalnie bardziej elastyczna i funkcjonalna usługa od Samsung Cloud. Samsung nadal będzie mógł starać się odsunąć od Google’a jak tylko to możliwe. A Microsoft na pewno na tym zarobił odpowiednie pieniądze. Korzystają więc wszyscy – przynajmniej w teorii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA