REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Każdy chce mieć słuchawki z ANC. OnePlus Buds Pro mają wygrać ceną

OnePlus pokazał dziś więcej niż tylko nowy smartfon. Tak wyglądają OnePlus Buds Pro – pierwsze słuchawki firmy z ANC i dźwiękiem premium.

22.07.2021
16:46
OnePlus Buds Pro to nowe słuchawki premium, które mają wygrać ceną
REKLAMA

Każdy producent chce mieć dziś ekosystem towarzyszący dla swoich smartfonów, z jednym kluczowym produktem w szczególności – słuchawkami TWS. Rynek słuchawek TWS rośnie rok do roku w porażającym tempie, więc każdy chce ukroić dla siebie kawałek tego tortu. OnePlus od lat ma w swoim portfolio słuchawki, także typu true wireless, jednak nigdy dotąd nie miał w ofercie słuchawek z ANC. To się właśnie zmienia.

REKLAMA

OnePlus Buds Pro wyglądają… znajomo.

Gdyby Apple sprzedawał AirPodsy Pro w kolorze matowej czerni, patrzylibyśmy na niemal identyczny produkt jak OnePlus Buds Pro. Niestety od strony wizualnej OnePlus poszedł po linii najmniejszego oporu, podobnie jak wielu innych producentów kopiując pożądany przez wszystkich design AirPodsów Pro. Wyróżnia je tylko dwuodcieniowa kolorystyka – sama słuchawka jest wykonana matowo, zaś końcówka sterująca jest błyszcząca i w jaśniejszym odcieniu.

OnePlus Buds Pro class="wp-image-1795192"
OnePlus Buds Pro

Na szczęście od słuchawek Apple’a odróżnia je także etui, które jest nieco bardziej kanciaste, ale powinno być na tyle niewielkie, by bez problemu zmieścić się do kieszeni spodni.

Co wiemy o OnePlus Buds Pro?

Ich najważniejszą funkcją jest oczywiście adaptacyjna redukcja hałasu. OnePlus chwali się, iż jego nowe słuchawki potrafią ograniczyć odgłosy otoczenia nawet o 40 dB, a ANC wspomagane jest przez algorytmy redukcji szumu i pasywne dopasowanie słuchawek do kanału słuchowego.

OnePlus Buds Pro class="wp-image-1795198"
OnePlus Buds Pro

Od strony dźwiękowej słuchawki OnePlus Buds Pro obiecują bardzo wiele. Za produkcję dźwięku odpowiadają 11-milimetrowe przetworniki połączone z inteligentną optymalizacją brzmienia OnePlus Audio ID. Słuchawki łączą się z telefonem przez Bluetooth 5.2, co pozwala mieć nadzieję na obsługę kodeków wysokiej jakości. Z kolei niskie opóźnienie na poziomie 94 ms pozwalają wykorzystać słuchawki także podczas grania i oglądania filmów, o ile przestawimy je w tryb Pro Gaming.

OnePlus Buds Pro class="wp-image-1795195"
OnePlus Buds Pro

OnePlus Buds Pro mają grać przez 38 godzin (wliczając doładowania etui ładującym), zaś 10-minutowe ładowanie ładowarką Warp Charge ma im zapewnić 10 godzin czasu pracy. Oczywiście jak na słuchawki premium przystało, etui ładujące OnePlus Buds Pro naładujemy także bezprzewodowo na dowolnej ładowarce Qi.

Konstrukcja spełnia normę IP55, więc można bez obaw ćwiczyć w OnePlus Buds Pro, oraz korzystać z nich w czasie deszczu.

OnePlus Buds Pro class="wp-image-1795177"
OnePlus Buds Pro
OnePlus Buds Pro class="wp-image-1795183"
OnePlus Buds Pro

Cena? Zaskakująco niska.

REKLAMA

OnePlus mógł wycenić swoje nowe słuchawki równie wysoko, co Sony, Apple czy Oppo. Postanowił jednak pójść drogą przekonania klientów niską ceną i dzięki temu nowe słuchawki OnePlus Buds Pro będą kosztować tylko 679 zł, czyli mniej od dowolnych innych słuchawek premium wyposażonych w ANC. Z pewnością za niższą ceną idzie jakiś kompromis, ale o tym przekonamy się dopiero wtedy, gdy słuchawki trafią do nas na testy.

Stanie się to jednak nieprędko, bo nowe słuchawki trafią do sprzedaży dopiero 25 sierpnia. Przedsprzedaż na stronie producenta rozpocznie się 18 sierpnia i potrwa do północy 24 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA