1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dobra promocja na jedne z najlepszych laptopów na rynku. Czas na zakup Matebooka

Lokowanie produktu

Kto by pomyślał, że tak młoda na rynku notebooków firma wprowadzi na rynek produkty, które zawstydzą branżowych weteranów. Trudno o lepszego ultrabooka od Matebooka. A te dostępne są z wysokim rabatem.

10.05.2021
19:52
Duża promocja na laptopy Huawei Matebook - dobre ceny, świetne PC

Projektowanie porządnych notebooków nie jest łatwym zadaniem. Przekonało się o tym wiele młodych firm, które miało wysokie ambicje – po czym ich produkty oferowały jakość daleką od oczekiwanej. Dlatego też gdy lata temu Huawei wypożyczył mi komputer swojej produkcji do testów, nie miałem zbyt wysokich oczekiwań. Ot, kolejna firma z Chin, która jedyne co może zaoferować, to niską cenę.

Testy zakończyły się nie tylko przypominającą laurkę recenzją, to na dodatek od razu ten komputer kupiłem. Niniejszy tekst powstaje na Matebooku X Pro pierwszej generacji – gdy go kupowałem lepszego ultrabooka na rynku tak po prostu nie było. A jakby tego było mało, był on istotnie tańszy od sztandarowych modeli konkurencji.

To było dwa lata temu. I wiecie co się od tej pory zmieniło? Absolutnie nic. Każda kolejna generacja Matebooków jest istotnie usprawniania względem rewelacyjnego pierwowzoru. Matebooki X to ultrabooki dla najbardziej wymagających użytkowników: to energooszczędne i eleganckie ultrabooki klasy premium. Z kolei Matebooki D to komputery dla masowego klienta w bardzo atrakcyjnych cenach – choć nadal wysokiej jakości.

Jeżeli ktoś z was rozważa zakup takiego komputera, to właśnie trafia się na to szczególna okazja. Te są dostępne w sklepie Huawei z wysokimi rabatami. W ekstremalnym przypadku można zaoszczędzić nawet 1366 zł.

Notebooki Huawei Matebook w świetnej promocji. Lista ofert.

 class="wp-image-1700817"

Rabatem został objęty sztandarowy model. A więc Matebook X Pro. Wyposażony w doskonałej jakości wyświetlacz o proporcjach 3:2 komputer napędzany jest przez układ Core i7-1165G7 z 16 GB RAM i 512 GB pamięci SSD. Sprzęt dostępny jest w cenie 7499 zł. Za symboliczną złotówkę możemy do niego dokupić plecak, mysz, ruter AX3 Dual Core oraz głośnik Huawei Sound.

Do kupienia jest również 15,6-calowy Matebook D 15 z układem Core i5-1165G7 z 16 GB RAM i 512 GB pamięci SSD. Tego laptopa można kupić za 3499 zł, a za dodatkową złotówkę dokupić plecak i mysz. Przeceniony też został zeszłoroczny Matebook D 15 z procesorem Core i5-10210U – w cenie 3199 zł i tymi samymi prezentami za złotówkę do wyboru.

Ostatnim z przecenionych laptopów jest zeszłoroczny 14-calowy Huawei Matebook D14. Laptop z układem Core i5-10210U, 16 GB RAM i 512 GB pamięci SSD dostępny jest w cenie 3199 zł. Dodatkowa złotówka zapewni nam plecak, a kolejna myszkę.

No dobrze, ale czemu właściwie Matebook? Dlaczego notebooki i ultrabooki od Huawei są tak konkurencyjne?

 class="wp-image-1464167"

Bardzo dobre pytanie. Wszak z samej konfiguracji to nie wynika. Najnowsze układy Intela są przecież dostępne również w wielu innych laptopach, często w podobnych konfiguracjach jeśli chodzi o RAM i pamięć. Odpowiedzią na to pytanie jest jakość. Jeżeli ktoś jeszcze ma w głowie dawno nieaktualny stereotyp o niskiej jakości produktów z Chin, to Matebooki raz na zawsze go z niego wyleczą.

Sztandarowy Matebook X Pro ma jeden z najlepszych wyświetlaczy na rynku. Proporcje 3:2 zapewniają większą przestrzeń roboczą, imponują też kontrast, jasność i pokrycie palety barwnej. Dodatkowo wszystkie Matebooki mają ekrany otoczone bardzo smukłą ramką, dzięki czemu sprzęt nie tylko wygląda efektownie, ale jest też mniejszy – przy zachowaniu dużej powierzchni wyświetlacza.

Wszystkie Matebooki wykonane są z materiałów wysokiej jakości – czy to stopów metalu w droższych modelach, czy z wysokiej jakości tworzywa w tańszych. Komputery Huaweia mają też rewelacyjne klawiatury – żyję z pisania tekstów, więc jest to cecha dla mnie niezwykle ważna. Klawiatura Matebooków jest niemalże idealna.

 class="wp-image-1650531"

Ważną kwestią jest też kultura pracy. Komputery Huaweia są doskonale zestrojone, dzięki czemu zachowują idealną równowagę pomiędzy wydajnością, emitowanym hałasem i temperaturą pracy. Dodatkowo, Huawei jak mało który producent współpracuje z Microsoftem celem jak najlepszego dopasowania systemu operacyjnego do komputera – w Matebookach nie znajdziemy crapware’u, wszystkie sterowniki są bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu komputery te pracują szybko i stabilnie.

Trudno się do czegokolwiek przyczepić, a sam mogę ręczyć za trwałość tych komputerów – mój Matebook X Pro ciężko ze mną pracuje już trzeci rok, nie oszczędzam go ani trochę. A nadal zachowuje się jakby był nowiutki, prosto ze sklepu. Z tej promocji zdecydowanie warto skorzystać.

*Tekst powstał przy współpracy z firmą Huawei

Lokowanie produktu
Najnowsze