REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie - Poradniki /

Apple Music - jak zrezygnować, jak przestać płacić? Poradnik krok po kroku

Apple Music to Apple’owski serwis streamingowy. Nie jest jednak jedyny na rynku, a odchodząc od niego, możemy znaleźć lepsze rozwiązanie, które bardziej do nas przemówi. Jeśli chcemy spróbować czegoś nowego, musimy najpierw uchronić się przed niechcianymi opłatami.

Jak więc zrezygnować z Apple Music?

06.05.2021
14:18
Apple Music - jak zrezygnować, jak przestać płacić? Poradnik krok po kroku
REKLAMA

Apple Music: jak przestać płacić?

REKLAMA

Aby przestać płacić za Apple Music, należy anulować subskrypcję. Jeśli korzystamy pierwszy raz z Apple Music, warto pamiętać, że anulowanie subskrypcji w bezpłatnym okresie próbnym spowoduje natychmiastową utratę dostępu do usługi.

Anulowanie subskrypcji na urządzeniach iPhone, iPad, iPad touch jest najszybszą opcją. Na początku należy wejść aplikację „Ustawienia” i w swoje imię i nazwisko. Następnie klikamy na „Subskrypcje” i wybieramy odpowiednią subskrypcję, którą chcemy usunąć. Wybieramy „Anuluj subskrypcję” i w ten sposób usuwamy niechcianą usługę. 

Z kolei ten sam proces, tylko że na komputerze Mac wygląda nieco inaczej.

Proces rozpoczynamy od wejścia w App Store i zalogowania na swoje konto. Klikamy w ikonę konta (lewy dolny róg ekranu), opcję „Pokaż informacje” (na górze okna), a następnie szukamy sekcji „Subskrypcje” i wybieramy opcję „Zarządzaj”. 

REKLAMA

Wchodzimy w opcję „Edycja” i klikamy „Anuluj subskrypcję”. Po tym nasza subskrypcja znika.

Subskrypcję płatną możemy zakończyć również z poziomu internetowego odtwarzacza - należy wejść na tę stronę.

Proces anulowania subskrypcji możemy wykonać również przez komputer z systemem Windows. Potrzebujemy do tego aplikacji iTunes.
Na początek wchodzimy w „Konto” i „Pokaż moje konto”. W sekcji „Ustawienia” znajdujemy „Subskrypcje” i klikamy opcję „Zarządzaj”. Na koniec wybieramy kolejno „Edycja” i „Anuluj subskrypcję”.
I analogicznie jak w poprzednich przypadkach - subskrypcja znika. 

Sprawdź: Jeśli nie Spotify, to co? Oto 6 świetnych zamienników

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA