REKLAMA

Segway zrobił motocykl i mu wyszło. Apex H2 wygląda jak z filmów TRON

Segway kojarzy się głównie z samojezdnymi pojazdami elektrycznymi, ale w ofercie firmy pojawiły się właśnie produkty z zupełnie innej kategorii. Powitajcie elektryczne motocykle Apex H2.

19.04.2021 08.19
segway apex h2 motocykl elektryczny 1
REKLAMA

Na ofertę marki Segway, wykupionej pół dekady temu przez chińskiego Ninebota za 80 mln dol., składały się z początku przede wszystkim charakterystyczne maszyny ułatwiające i przyspieszające przemieszczanie się. Nazywane są one fachowo dwuśladowymi, dwukołowymi, jednoosobowymi pojazdami elektrycznymi, a na pierwszy rzut oka przypominają skrzyżowanie deskorolki z hulajnogą. Wprowadza się je w ruch poprzez wychylenie ciała.

REKLAMA
segway apex h2 motocykl elektryczny 2

Z biegiem lat Segway zaczął produkować wiele innych typów produktów oprócz Segwayów PT, czyli tych osobistych środków transportu. Jego portfolio rozrosło się o klasyczne elektryczne hulajnogi oraz typowe deskorolki z akumulatorem, a także o go-karty, roboty dostawcze itp. Niedługo dołączy do nich zupełnie nowy typ pojazdu zasilanego zarówno energią elektryczną, jak i wodorem. Apex H2, gdyż to o nim mowa, to futurystyczny motocykl.

Ninebot prezentuje motocykle Apex H2 marki Segway

Zapowiedziany właśnie Apex H2 to rozwinięcie koncepcji z 2019 r. Przywodzi na myśl motocykle świetlne poruszające się po cyberprzestrzeni z serii TRON. Został w dodatku wyposażony w napęd hybrydowy, a energię czerpie zarówno ze wbudowanego akumulatora, jak i z wymiennych pojemników wypełnionych wodorem.

To właśnie połączenie tych dwóch technologii ma gwarantować lepsze osiągi niż w przypadku typowego silnika opartego o prąd z utrzymaniem relatywnie niewielkiego wpływu na środowisko. Ma on niższy poziom niż w przypadku silników spalinowych, a z rury wydechowej Apex H2 wydobywa się… para wodna.

Segway Apex H2 będzie przyspieszał od zera do setki w mniej niż cztery sekundy.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, iż silnik o mocy 80 KM (59 kW) ma zagwarantować maksymalną prędkość motocykla Apex H2 na poziomie ok. 150 km/h. Część odbiorców może być jednak rozczarowana tym konkretnym modelem, gdyż wykorzystano w nim dość nietypowe zawieszenie, które wzorowane jest budzącym kontrowersje systemie RADD (Rotationally Advanced Design Development).

REKLAMA
segway apex h2 motocykl elektryczny 3

Jak na ten pomysł zareagują konsumenci, dowiemy się już za dwa lata, gdyż Segway Apex H2 trafi do produkcji w 2023 r. Ninebot poinformował przy tym, iż jego nowy sprzęt będzie sprzedawany w cenie wynoszącej ok. 10,7 tys. dol. Oznacza to, że w naszym kraju zapłacimy za niego, nie licząc oczywiście podatku i cła, nieco ponad 40 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA