REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Bez Apple M1 trochę lipa. Nowa Magic Keyboard wymaga najnowszego procesora

Przypadki, kiedy klawiatura wymaga nowoczesnego układu scalonego w komputerze, by móc działać w pełni, nie należą do najczęstszych. Magic Keyboard bez układu M1 zaoferuje tylko część funkcji.

21.04.2021
20:46
magic keyboard m1 wymagania
REKLAMA

Kupując klawiaturę, właściwie należy zwrócić uwagę tylko na dwie rzeczy i to niekoniecznie na obie na raz – przynajmniej w kontekście zgodności z urządzeniem, z którym ta ma współpracować. Jeżeli ma być to klawiatura przewodowa, należy się upewnić czy oferuje ona przewód USB w standardzie obsługiwanym przez urządzenie. Jeżeli bezprzewodowa - czy urządzenie jest wyposażone w moduł Bluetooth. Tyle.

REKLAMA

Tymczasem nowa klawiatura Magic Keyboard stawia konkretne wymagania. Akcesorium na razie nie jest sprzedawane osobno – jest dołączana do najnowszych wersji komputerów iMac. Być może jednak ktoś będzie chciał ją kupić z drugiej ręki. Przed takim zakupem warto mieć świadomość, że klawiatura ta nie zaoferuje pełni swoich funkcji, jeżeli na sparowanym z nią urządzeniu nie będzie układu Apple M1.

Apple Magic Keyboard tylko dla Apple M1. Co się stanie, jak podłączymy ją do starszego iMaca bądź innego urządzenia?

Nic przesadnie szczególnego. Funkcja pisania dalej jest dostępna, nawet jeżeli sparujemy ją przez Bluetooth z urządzeniem bez układu M1. Niestety, nie zadziała fajna nowość, jaką jest czytnik linii papilarnych. Wbudowany w Magic Keyboard mechanizm Touch ID nie będzie dostępny nie tylko na Androidzie bądź Windowsie – co akurat wydaje się oczywiste – ale też na większości komputerów Mac, a więc tych z układami od Intela. I to nawet na tych PC, które wyposażone są w moduł bezpieczeństwa T2.

REKLAMA

Mechanizm biometryczny zainstalowany w nowej klawiaturze wymaga obecności układu Apple Silicon oraz mechanizmu Secure Enclave. Innymi słowy, za bezpieczne uwierzytelnianie użytkownika nie odpowiada mechanizm wbudowany w klawiaturę, a w samo urządzenie. Bez niego Touch ID pozostanie nieaktywny.

Na szczęście liczba komputerów z Apple M1 cały czas rośnie. Poza wspomnianymi wyżej iMacami w ów układ wyposażone są również nowe Mac Mini, MacBooki Air oraz MacBooki Pro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA