REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Bomba w basenie i odbijanie zakładnika - aktualizacja Cyberpunka 2077 to trop do fabularnego DLC

Internauta hobbistycznie zajmujący się analizą kodu gry Cyberpunk 2077 znalazł masę nowych elementów, które można uznać za trop dotyczący oczekiwanych fabularnych DLC. W plikach aktualizacji 1.2 pojawiły się odniesienia do niespotykanych wcześniej zleceń, misji, miejsc i postaci.

15.04.2021
20:47
Aktualizacja 1.2 Cyberpunka 2077 tropem do fabularnego DLC
REKLAMA

Członek sceny moderskiej Cyberpunka 2077, działający pod nickiem Romulus_is_here, dokonał bardzo ciekawego odkrycia. Podczas analizy nowych plików dodanych do gry wraz z aktualizacją 1.2, Romulus znalazł kod odnoszący się ponad 220 razy do zupełnie nowych zadań i misji. To pierwszy tak solidny trop mogący wskazywać na fabularne DLC, obiecane przez CD Projekt jeszcze przed premierą podstawowej wersji gry. Każde z takich DLC ma być darmowe dla każdego posiadacza Cyberpunka na dowolnej platformie sprzętowej.

REKLAMA

Te ponad 220 odniesień tyczy się nowej zawartości, której nie znajdziemy w Cyberpunku 2077 sprzed aktualizacji.

 class="wp-image-1667799"

Romulus podzielił się swoim odkryciem z redaktorką Eurogamera, tłumacząc system oznaczeń zadań stosowany przez CDP RED. W plikach podstawowej wersji gry pojawiają się dane misji skatalogowane od wartości q000 do q204. Te dane zostały dodatkowo podzielone na grupy prologue, part one oraz epilogue. Wraz z aktualizacją 1.2, w Cyberpunku 2077 pojawiły się pliki q301 z nową kategorią: story-ep1. Zdaniem Romulusa Episode 1 to właśnie pierwszy z zapowiedzianych fabularnych DLC.

Romulus wykorzystał narzędzie CP77 Tools stosowane przed twórców modyfikacji, aby lepiej zbadać nowe pliki. Dataminer znalazł w nich fragmenty misji, zadań i zleceń, których próżno szukać w podstawowej wersji Cyberpunka. Romulus wspomina m.in. o bombie w basenie, odbijaniu zakładnika z rąk grupy Kurtz Militia czy rozmowie dwóch NPC o niejakim Wagnerze. Nie zabraknie również poszukiwania ukrytej bazy netrunnerów.

W nowych plikach wprowadzonych do gry wraz z aktualizacją pojawiają się także odniesienia do zupełnie nowej lokacji: Newcomers Haven. Ma to być coś na kształt niedokończonego kościoła, zaadaptowanego jako schronienie dla wielu osób. Budynek stanie w Pacyfice i według analizy Romulusa to właśnie tam będzie toczyć się zasadnicza część DLC. Nowy wątek fabularny zapoczątkujemy u Mr. Handsa - doskonale znanego fixera z podstawowej wersji gry.

Wciąż nie wiemy, kiedy CD Projekt wyda pierwsze darmowe DLC.

 class="wp-image-1667790"
REKLAMA

Polski wydawca jest skoncentrowany przede wszystkim na naprawianiu błędów oraz na optymalizacji działania gry. Pomimo wielkiej aktualizacji 1.2, Cyberpunk 2077 wciąż nie spełnia technicznych wymagań Sony i w dalszym ciągu polska spółka nie może go sprzedawać w PS Store. To duży cios, biorąc pod uwagę, iż CDP RED naprawia swoją grę od ponad 100 dni. Tytuł wciąż jednak nie działa tak, jak należy, zwłaszcza na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Slim.

CD Projekt chce, aby darmowe DLC do gry pojawiły się jeszcze w 2021 r. Następnie spółka planuje wydawać nową wersję gry, już na konsole dziewiątej generacji: PlayStation 5 oraz Xbox Series. Co za tym idzie, gigantyczne rozszerzenia fabularne w stylu Serc z kamienia dla Wiedźmina 3 zapewne nie pojawią się szybciej niż w 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA