REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dolina Redów na warszawskiej Pradze. CD Projekt zbuduje własny kampus

Siedziba CD Projektu przy ulicy Jagiellońskiej ma się zmienić nie do poznania. Firma planuje zbudować tam miejsce przyjazne wszystkim pracownikom - park rozrywki i odpoczynku. Prace trwają.

22.04.2021
20:04
CD Projekt siedziba
REKLAMA

Uwaga! O kampusie i innych planach CD Projektu, historii całego polskiego gamedevu i o tym, kogo chce przeprosić Andrzej Sapkowski, możecie przeczytać na Spider's Web+. Pierwszy odcinek serialu reporterskiego „CD Projekt. Niekoloryzowane” jest już dostępny.

REKLAMA

Jak udało nam się dowiedzieć od obecnych pracowników, o kampusie i przebudowie siedziby na warszawskiej Pradze w firmie krążą informacje już od dłuższego czasu. - Dużo zieleni, ławeczek, kantyny na zewnątrz. Nie zdziwię się, jak będą boiska, jakieś miejsca do ćwiczeń. No i oczywiście elementy ze światów naszych gier. Firma jeszcze tego oficjalnie nie ogłaszała, ale wielu z nas wie już o planach – słyszymy od jednego z pracowników CD Projektu. Szykowane jest połączenie sąsiadujących działek i budynków. Stworzony ma być duży, zielony teren z podziemnym parkingiem, by samochody nie psuły widoku na zewnątrz.

CD Projekt szykuje się na to od 2019 roku.

To wtedy kupił budynek przy Jagiellońskiej 74, w którym od 20 lat ma siedzibę. Ponadto firma przejęła także sąsiadujący budynek pod numerem 76. - Tu powstawały nasze gry, tu kreowaliśmy nowe fantastyczne światy i przez lata inwestowaliśmy w infrastrukturę potrzebną do produkcji gier. Zapuściliśmy tu korzenie i myśląc o rozwoju firmy, zdecydowaliśmy, aby związać się z tym miejscem na dłużej, ale na naszych warunkach – z siedzibą, której jesteśmy właścicielem i którą będziemy dalej dostosowywać do naszych potrzeb i wizji – tłumaczył wtedy zakupy Adam Kiciński, Prezes CD Projekt. Nie zdradzał jednak szczegółów.

- Zmiany trwają od dłuższego czasu. Do nowego budynku przeniesiono już część, jak nie całe wyposażenie. Na zewnątrz też widać, że zaczyna się robić inaczej - mówi nasz informator.

REKLAMA

Od ulicy Jagiellońskiej, jak i Golędzinowskiej siedziba nie robi wielkiego wrażenia - póki co, to ciągnące się wzdłuż ulicy szare budynki z parkingami. Jednak magia ma się dziać wewnątrz tego terenu. Po przejęciu nieruchomości firma zabrała się za jego dostosowanie - tak części pod gołym niebem, jak i przestrzeni biurowych. Nawet w weekend pracownicy firmy remontowej przyozdabiają elewacje w kolory firmy i Cyberpunka. W sumie CD Projekt ma tu teraz 24 tys. mkw terenu i ponad 18 tys. mkw powierzchni biurowej. Ma na nich powstać Dolina Redów, choć to akurat nieoficjalna nazwa, przyjęta na potrzeby tego artykułu.

Kiedy kampus zostanie ukończony i oficjalnie ogłoszony? Tego na razie nie wiadomo. - Podejrzewam, że sami też byśmy już siedzieli w nowych budynkach, gdyby nie COVID - mówi nasz informator. Na oficjalne pytania wysłane mailem CD Projekt nie odpowiedział. W niedawno przedstawianej strategii CD Projektu było jednak dużo mowy o usprawnieniu otoczenia pracy i lepszych warunkach dla pracowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA