REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

PlayStation 5 bez tajemnic. Odpowiadamy na wszystkie zadane przez was pytania

Mieliśmy związane ręce i związane usta. Nie mogliśmy powiedzieć wszystkiego o PlayStation 5, ponieważ wiązała nas umowa z Sony. Poprosiliśmy was więc o zadawanie nam pytań, na które odpowiemy w późniejszym czasie. Ten czas właśnie nadszedł.

06.11.2020
22:24
PlayStation 5 bez tajemnic. Odpowiadamy na pytania
REKLAMA

Mam nadzieję, że odpowiedziałem poniżej na wszystkie poważne, sensowne pytania, jakie zostały nam zadane w ostatnich dniach. Jeśli ktoś się poczuł pominięty, to przepraszam i zachęcam do ponownego napisania swojego pytania w komentarzu pod tym tekstem.

REKLAMA

W moim przypadku wystarcza wnęka wysoka na zaledwie 13 cm. Położona poziomo konsola nie tylko mieści się do wnęki, ale również nie nagrzewa podłoża ani półki nad sobą. Panele obudowy zapewniają niezłą cyrkulację ciepła, przez co ciepło nie rezonuje silnie na zewnętrz, ale jest rozganiane wokół obudowy.

Konsola jest zaskakująco, cudownie, rewelacyjnie cichutka. Słychać tylko delikatny szum. Do tego jednostajny, niezależnie od włączonej gry. Jako posiadacz okropnie głośnego PS4 Pro, jestem zachwycony. Dokładne pomiary hałasu oraz temperatury, wraz z odniesieniem do XSX niebawem w serwisie.

 class="wp-image-1479773"

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację pandemiczną w kraju, dystrybucja sklepowa została zamieniona na dystrybucję w sieci. Co za tym idzie, sklepy internetowe dostały dodatkową porcję konsol do sprzedania. Czy jakieś się ostały, musisz sprawdzić.

Tak :(

Zamknięcie z trzech stron. Efekt? PS5 zaskakująco dobrze rozgania ciepło, które przepływa między panelami ochronnymi i środkiem obudowy. Wyższa temperatura jest rozganiana wokół konsoli i nie nagrzewa wewnętrznych ścianek szafki. Zupełnie inny świat w porównaniu do PS4. O hałasie piszę wyżej.

Tak, można ją odinstalować, zyskując w ten sposób zawrotne 10,98 GB przestrzeni na SSD.

 class="wp-image-1479698"

Niestety nie.

Pojemność oddana do dyspozycji graczowi na jego gry, aplikacje, stany zapisu, filmy i zrzuty ekranu wynosi dokładnie 667,2 GB.

Na ten moment Dolby Atmos działa wyłącznie podczas oglądania filmów BD. Atmos nie działa podczas grania w gry ani oglądania serialów i filmów z poziomu aplikacji VoD. 3D Tempest na ten moment działa wyłącznie na słuchawkach. Obsługa telewizyjnych głośników, a z czasem całych zestawów kina domowego ma być dodawana w niesprecyzowanej przyszłości.

Zarówno kabel HDMI 2.1 jak i kabel zasilający konsolę mają po 1,5m długości.

 class="wp-image-1487426"

Łączy się, co więcej można nim sterować na PC, a także na… Nintendo Switchu. Niestety, nie jest to pełna, płynna i bezproblemowa obsługa. Ewidentnie brakuje dedykowanego programu ze sterownikami, jaki otrzymał od fanów np. DualShock 4. Nie działają m.in. wibracje czy diody. Jeżeli jednak chcemy zagrać na DualSense w grę ze Steam, to jak najbardziej możemy, jest to możliwe.

Brak obsługi CD-Audio. Co do instalacji - tak, przestrzeń wymagana do instalacji różni się od przestrzeni, jaką później zajmuje sama gra. Na ten moment nie uświadczyłem jednak dziwnych sytuacji rodem z PS4, gdzie musisz zgarniać ponadprogramowe 80 GB przestrzeni dla jakiejś gry.

Przez Bluetooth działają wyłącznie kontrolery DualSense, kontrolery DualShock i inne dedykowane urządzenia tego typu jak PS Move. Jeśli chcemy skorzystać z bezprzewodowych akcesoriów, konieczne są dongle USB BT lub USB WiFi.

Nie! Niech żyje SSD.

 class="wp-image-1480994"

Na spacer pójdzie.

Klient nasz pan. Pracujemy nad takim tekstem, pojawi się na dniach.

Na ten moment SIEP nie podzielił się ze mną żadną konkretną informacją w tym temacie. Zdaje się, że sytuacja jest rozwojowa. Zapewne powstanie jakiś system wysyłki na premierę albo zaraz po.

PlayStation 5 stoi stabilnie w trybie pionowym bez podstawki. Takie ułożenie nie jest jednak zalecane.
Można włączyć i kontrolować Spotify z poziomu dedykowanego skrótu muzycznego po naciśnięciu przycisku na padzie. Również w trakcie rozgrywki.

 class="wp-image-1476794"

Teoretycznie jak najbardziej jest to możliwe. Zdejmowanie paneli jest dosyć łatwe, jak już się człowiek przyzwyczai. Zaznaczam jednak, że panele mają taki, a nie inny wygląd i kształt z konkretnego powodu. Stanowią część systemu chłodzącego. Odgradzają czarny środek konsoli od ścianek szafek RTV, a do tego biorą udział w cyrkulacji ciepłego powietrza i jego rozganianiu.

Tak! Gram w ten sposób ze znajomymi w Call of Duty Warzone. Z technologicznego punktu widzenia nie ma żadnych przeszkód, do tego Sony wspiera takie rozwiązanie. Ostatecznie decyzja zależy jednak zapewne od indywidualnego wydawcy konkretnej gry wideo.

Tak. Było już grane w Devil May Cry 5 w 120 klatkach przy zachowaniu 4K.

Jak najbardziej. Możesz to zrobić za pomocą chmury PS Plus, pendrive’a bądź bezpośrednio podłączając obie konsole kablem USB.

 class="wp-image-1480796"

Niestety nie. Ale będzie AppleTV!

Niestety, aplikacje multimedialne to obszar, który wciąż jest objęty ostatnią falą embargo na informacje. Więcej w temacie za jakiś czas.

Skrzypi mniej niż PS4, konsola jest bardziej zbita i masywna. Jednak nie jest tak zunifikowana jak. XSX. Czarny środek jest lekko skrzypiący.

Niestety, DualSense działa krócej niż DualShock 4. Wystarcza na jakieś 5-6 godzin zabawy podczas jednego ładowania.

REKLAMA

Tak.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA