Sprzęt  / News

Wyciekła specyfikacja Galaxy S21 Ultra, pretendenta do tytułu najlepszego telefonu roku

Picture of the author

Już sama nazwa wskazuje, że droższa odmiana telefonu Galaxy S21 będzie świetnie wyposażona. Piękny wyświetlacz, świetny aparat i szybki procesor to tylko część z jego zalet.

Już za kilka miesięcy na rynku zadebiutuje pretendent do miana najlepszego telefonu na świecie. Nic więc dziwnego, że hakerzy, dziennikarze i blogerzy polują nawet na strzępki informacji na temat linii Galaxy S21. Najświeższy ich pakiet zapewnia nam Ishan Agarwal – bloger, który mimo młodego wieku już niejednokrotnie dowiódł, że zdobywane przez niego informacje są (a raczej: często bywają) prawdziwe.

Informacje, które pozyskał, dotyczą droższej wersji Galaxy S21, a więc Galaxy S21 Ultra. Znamy już z tego niepotwierdzonego źródła najważniejsze elementy specyfikacji technicznej tego telefonu. I trudno nie czytać jej z aprobatą i entuzjazmem.

Galaxy S21 Ultra – częściowa specyfikacja techniczna.

Telefon ma być wyposażony w wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X o przekątnej 6,8 cala i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Ma to być najlepszy mobilny wyświetlacz na rynku – w co łatwo uwierzyć, biorąc pod uwagę ogromne kompetencje Samsung Display w tym temacie. Piękny wyświetlacz ma się przydać między innymi do oglądania pięknych zdjęć.

Zdjęcia te będziemy wykonywać aparatem składającym się na kilka modułów, gdzie główny ma pracować w rozdzielczości 108 Mpix. Dodatkowo udało się ustalić, że aparat do autoportretów będzie rejestrował zdjęcia z dokładnością 40 Mpix.

Telefon ma też bardzo długo trzymać na akumulatorze – za sprawą jego bardzo dużej pojemności, wynoszącej 5000 mAh. Za wydajność i sprawność energetyczną ma odpowiadać procesor Snapdragon 875. Nie jest przy tym jasne czy mowa o amerykańskiej wersji telefonu, czy również europejskiej, gdzie w tej zazwyczaj montowane są procesory Exynos. Podobno też ma być wyposażony w świetne głośniki.

Telefon ma pracować pod kontrolą Androida z One UI 3.0. Ma mierzyć 165,1 x 75,6 x 8,9 mm. Wyspa z aparatami zwiększa ponoć grubość telefonu o dodatkowy 1 mm.

Ceny i dostępność nie są jeszcze znane.

przeczytaj następny tekst