Gry  / News

Xbox All Access w Polsce. Konsole Xbox Series X i Xbox Series S na abonament

Microsoft rozszerza dostępność programu Xbox All Access o nowe kraje. Wśród nowododanych znajduje się Polska. Oto co już wiemy o dość wywrotowym programie, traktującym Xboxa jako usługę – w tym sprzęt.

Xbox All Access to dość nowatorski sposób na pozyskiwanie nowych klientów. Pilotażowo został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych i po całkiem niezłych wynikach jego dostępność zostaje rozszerzona, między innymi, na Polskę.

Przypomina on bardzo kupowanie telefon od operatora w ramach abonamentu. Z tą różnicą, że zamiast telefonu dostajemy konsolę, a zamiast darmowych minut i SMS-ów gry z usługi Xbox Game Pass.

W ramach Xbox All Access będziemy mogli zyskać dostęp do Xboxa Series X za 160 zł miesięcznie lub Xboxa Series S za 120 zł miesięcznie lub Xboxa One S za 100 zł miesięcznie. Xbox One S przy tym pojawi się jako pierwszy, a konsole Xbox Series zostaną wprowadzone do programu w nieco późniejszym terminie. Abonament Xbox Game Pass Ultimate jest już zawarty w cenie Xbox All Access. Zobowiązanie jest na 24 miesiące. Ceny są przy tym podane szacunkowo, bazując na tych w dolarach. Te polskie mogą wyglądać ciut inaczej, choć nieznacznie.

Xbox All Access w Polsce. Xbox Series na abonament. Jak to działa?

Xbox All Access przypomina sprzedaż ratalną typu raty zero procent – naszą zdolność kredytową będzie więc oceniała partnerująca instytucja finansowa, a w transakcji pośredniczył sklep – w Stanach Zjednoczonych program realizowały Best Buy, Microsoft, GameStop, Walmart i Target. Dostępności w Polsce możemy się więc spodziewać w analogicznych sklepach – takich jak Media Expert czy RTV Euro AGD.

W ramach abonamentu zawarta jest tylko konsola i usługa Xbox Game Pass Ultimate – dodatkowe gry i akcesoria nie mogą być częścią planu ratalnego i musimy je sobie dokupić na własną rękę. Gwarancja na sprzęt jest zawarta w cenie. Po upływie 24 miesięcy opłacania abonamentu konsola staje się własnością użytkownika.

Szczegóły na temat polskiej edycji Xbox All Access mają być ogłoszone niebawem.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst