REKLAMA

Złotówka za minutę do Białorusi. W Orange’u i Plusie łatwiej sprawdzić, czy u bliskich wszystko w porządku

Plus i Orange zdecydowały się odpowiedzieć na potrzeby licznie przebywających w Polsce białoruskich imigrantów, zaniepokojonych sytuacją w ich kraju. Sieci obniżają koszty międzynarodowych połączeń, by każdy mógł sobie na nie pozwolić.

24.08.2020 09.43
aktualizowanie telefonu na własną rękę
REKLAMA

Z dużym niepokojem – choć też i pewną nadzieją – czytamy kolejne depesze prasowe z Białorusi. U naszych sąsiadów aktualnie trwa rewolucja polityczna, której losy jeszcze nie są znane. Wiemy jednak, że jej cel, a więc urzędująca aktualnie władza, nie chce się poddać bez walki. Nawet nie próbuję wyobrażać sobie zaniepokojenia o życie bliskich i rodziny, jaki muszą czuć przebywający dziś za granicą Białorusini.

REKLAMA

Plus i Orange odpowiadają na potrzeby Białorusinów. Złotówka za połączenia międzynarodowe do tego kraju w obu sieciach.

W przypadku pomarańczowego operatora, obniżka dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych w Orange Polska i nju mobile na białoruskie numery stacjonarne i komórkowe. Nowe ceny połączeń międzynarodowych na Białoruś dotyczą klientów ofert abonamentowych zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Dodatkowo w Orange Flex obowiązują dwa promocyjne pakiety na połączenia z białoruskimi numerami: 10 minut za 5 zł (dostępny z kodem BIALORUS10) i 100 minut za 15 zł (dostępny z kodem BIALORUS100). Pakiety będą ważne przez 14 dni od aktywowania. Aktywować je można do końca dnia w środę, 2 września, w aplikacji Orange Flex w zakładce Kody Promocyjne.

Bardzo podobnie wygląda propozycja Plusa. Stawka złotówki za minutę dotyczy ofert abonamentowych, które weszły na rynek po 31 stycznia 2018 r., Mix oraz na kartę. Obniżona cena obejmuje do tysiąca minut na połączenia z maksymalnie pięcioma białoruskimi numerami. U Plusa promocja trwa do 15 września włącznie.

T-Mobile obniża stawki połączeń i SMS

Klienci abonamentowej oferty T-Mobile otrzymali możliwość aktywowania pakietu 30 lub 70 minut (wymiennych na SMS-y) na rozmowy z białoruskimi numerami stacjonarnymi i komórkowymi. Pakiet 30 minut kosztuje 10 zł, a 70 min. 20 zł. W jego ramach koszt minuty połączenia to 29 groszy. Operator chwali się, że to obniżka o 85 proc. Należy jedynie pamiętać, że pakiet rozliczany jest za pełną minutę, czyli nie obowiązuje naliczanie sekundowe.

REKLAMA

W ofertach na kartę i mix T-Mobile, a także w Heyah na kartę i Heyah Mix oraz tuBiedronka stawka zostanie obniżona z 1,96 zł do 99 groszy za minutę połączenia.


Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA