Sprzęt  /  News

Samsung pracuje nad kolejną wersją Galaxy S20. Będzie taniej

Picture of the author

Wiemy już, jaki ma być Samsung Galaxy S20 Fan Edition. Do sieci trafiła specyfikacja kolejnego smartfona rodem z Korei oraz obrazki przedstawiające jego wygląd.

Chociaż do sprzedaży trafiły już nowe telefony Samsunga z najwyższej półki, czyli Galaxy Note 20, to koreańska firma podobno nie zapomina o dotychczasowej topowej linii, czyli Galaxy S20. Do sieci już jakiś czas temu trafiły informacje, że powiększy się ona już niedługo o kolejny model. Pojawiły się też rendery tego urządzenia.

Galaxy S20 Fan Edition — co już wiemy?

Nowy telefon ma się nazywać oficjalnie Samsung Galaxy S20 FE 5G i będzie edycją specjalną pierwszego tegorocznego sztandarowego smartfona Samsunga. Nie mamy tutaj jednak do czynienia z nowym urządzeniem z najwyższej półki, które będzie kosztowało krocie, a przy okazji potencjalnie kanibalizowałoby sprzedaż nowych smartfonów z serii Galaxy Note.

Zamiast tego Samsung celuje z Galaxy S20 Fan Edition w nieco niższą półkę cenową — podobnie jak robił to w zeszłym roku z Galaxy S10 Lite. W celu obniżenia ceny konieczne było pójście na pewne kompromisy, a najnowsze doniesienia mówią nam o tym, w jakich obszarach Samsung zdecydował się na oszczędności, by obniżyć cenę urządzenia.

Specyfikacja smartfona Galaxy S20 FE 5G.

Pod względem użytych podzespołów nowy telefon nie będzie identyczny z tym, na którym bazuje. Producent nie zdecydował się jednak na zmianę procesora, za to Galaxy S20 Fan Edition ma mieć jednak mniej pamięci i 6 GB RAM w najtańszej wersji. W przypadku wyświetlacza przekątna pozostanie bez zmian, ale nie ma co liczyć na wsparcie odświeżania w 120 Hz.

źródło grafik: pricebaba.com

Oprócz tego Samsung ma zamontować w Galaxy S20 Fan Edition inny zestaw aparatów. Główny obiektyw będzie robił zdjęcia o wielkości 12 megapikseli, a obiektyw telefoto będzie chwytał 8-megapikselowe obrazki z zoomem 3x. Zestaw dopełni obiektyw ultraszerokokątny wykonujący 12-megapikselowe fotografie. Podzespoły zasili akumulator o pojemności 4500 mAh.

Galaxy S20 Fan Edition nie będzie wyglądał identycznie jak Galaxy S20.

Oprócz specyfikacji w porównaniu do bazowego modelu w Galaxy S20 Fan Edition zmienił się nieco wygląd. Urządzenie ma ekran o przekątnej tej samej długości i znany już układ aparatów, ale ma plastikowe plecki zamiast szklanych — podobnie jak ten bazowy model Galaxy Note 20.

źródło grafik: pricebaba.com

W pierwszej kolejności Galaxy S20 Fan Edition trafi do sprzedaży na rodzimym rynku Samsunga w cenie będącej równowartością 750 dol. w lokalnej walucie, czyli o 1/4 mniej niż trzeba zapłacić za bazowy model, a i tak nie zabraknie tutaj modułu 5G.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst