REKLAMA

ThinkBook Plus to laptop z e-papierem na pokrywie

Chcesz sobie coś poczytać na notebooku, a nie zamierzasz zużywać jego akumulatora? ThinkBook Plus to pomysłowy laptop od Lenovo, który ma dwa wyświetlacze. Zwyczajny i wykorzystujący e-ink.

08.01.2020 09.38
thinkbook plus
REKLAMA
REKLAMA

Takiego komputera jeszcze nie było. Zacznijmy od jego najbardziej charakterystycznego, widocznego w zasadzie natychmiast elementu. Pokrywa tego notebooka, zamiast być wykonana z aluminium, plastiku czy innego typowego materiału, jest w zasadzie drugim, zewnętrznym wyświetlaczem komputera, z którego możemy korzystać nawet gdy pokrywa jest zamknięta.

thinkbook plus class="wp-image-1067100"

ThinkBook Plus został zresztą zbudowany tak, by być jak najbardziej funkcjonalnym przy zamkniętej klapie. Jego mikrofony, jeśli mamy takie życzenie, mogą cały czas nasłuchiwać poleceń głosowych, które są przekazywane wbudowanej wirtualnej asystentce Amazon Alexa.

Nie tylko akumulator, ale i produktywność. Ale czy ThinkBook Plus wyróżnia się czymś jeszcze?

Nie licząc awangardowego projektu, nowy laptop Lenovo pod innymi względami jest dość zwyczajny. Wewnętrzny wyświetlacz to 13,3-calowy moduł IPS o jasności 300 nitów. Sercem komputera jest procesor Core 10. generacji z 8 GB lub 16 GB DDR4 RAM. Nie zabrakło obsługi Wi-Fi 6 i Bluetootha 5.0.

REKLAMA
thinkbook plus class="wp-image-1067103"

Nie zabraknie również złącz. ThinkBook Plus wyposażony jest w jedno złącze USB-C, dwa USB i jedno HDMI. Całość uzupełnia akumulator o pojemności 45 Whr z systemem szybkiego ładowania. Laptop waży 1,4 kg. Pojawi się w sklepach w marcu. W Stanach Zjednoczonych przyjdzie zapłacić 1,2 tys. dol. za jego najtańszą wersję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA