REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kosztuje majątek i ma specyfikację smartfona ze średniej półki. Motorola Razr oficjalnie

Motorola Razr to składany smartfon, który nie próbuje być tabletem. Na tym się kończą mocne strony zaprezentowanego właśnie urządzenia.

14.11.2019
7:45
Motorola Razr kosztuje krocie i ma specyfikację smartfona ze średniej półki
REKLAMA
607 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Motorola Razr będzie dostępna w amerykańskiej sieci Verizon za... 1500 dol.

Składana Motorola Razr - specyfikacja

Co ciekawe, nie znajdziemy w Motoroli Razr topowych podzespołów. Sercem urządzenia jest leciwy Snapdragon 710. Ten sam, który pracuje choćby w Xiaomi Mi 8 SE. Na wyobraźnię nie działa również 6 GB RAM-u - to dziś przeciętna ilość pamięci operacyjnej. 128 GB pamięci wewnętrznej również nie robi dziś żadnego wrażenia.

 class="wp-image-1038704"

Wybór nie jest przypadkowy. Motorola tłumaczy, że zdecydowała się na słabsze podzespoły, by wykluczyć przegrzewanie się smartfona i wysoki pobór energii. Interesująca, ale w gruncie rzeczy pokrętna logika, skoro mamy do czynienia z urządzeniem za 1500 dol., które ma wyznaczać standardy. Pracą smartfona zarządza Android (a jakże!) 9 Pie. Nie zachwyca również akumulator o pojemności 2510 mAh

 class="wp-image-1038707"

Aparat Motoroli Razr to 16-megapikselowa jednostka z przysłoną f/1.7. Wewnątrz znajdziemy 5-megapikselową kamerę do selfie.

Ok, a co z wyświetlaczem? To on jest najważniejszy w składanym smartfonie.

Główny ekran Motoroli Razr ma panel OLED o przekątnej 6,2” i jest składany w połowie, nawiązując do kultowej konstrukcji Motoroli. Rozdzielczość ekranu to 2142 x 876 pikseli. Zewnętrzny ekran ma 2,7” i rozdzielczość 800 x 600 pikseli.

Podsumujmy, czego dowiedzieliśmy się o składanej Motoroli Razr

Za 1499 dol. użytkownicy sieci Verizon otrzymają smartfon o specyfikacji ze średniej półki z ekranem, który nie należy do największych w kategorii - powiedzmy - zwykłych smartfonów. Dla porównania Samsung Galaxy Note 10+ ma ekran o przekątnej 6,8”. Galaxy S10 - 6,1”.

Profitem ma być oczywiście fakt, że smartfon Motoroli złożymy mniej więcej w połowie, zajmie on więc (znów mniej więcej) połowę miejsca. A dokładniej? Przed złożeniem Motorola Razr ma wymiary 172 x 72 x 6.9 mm. Po złożeniu 94 x 72 x 14 mm.

1499 dol. to sporo pieniędzy za takie udogodnienie.

W sieci mignęła mi opinia, że Motorola Razr jest pierwszym składanym smartfonem, który ma sens. Patrząc na specyfikację i możliwości mam zgoła odmienne zdanie: jest jednym z tych, które nie mają sensu, bo poza niewielkimi rozmiarami w kieszeni nie oferują żadnych istotnych profitów.

REKLAMA

Samsung Galaxy Fold po rozłożeniu staje się dość wygodnym w użyciu tabletem. Motorola Razr po rozłożeniu jest w zasadzie zwyczajnym smartfonem.

I owszem, Samsung podczas konferencji dla developerów zaprezentował podobny koncept, składanego w połowie smartfona. Pytanie czy taka konstrukcja się przyjmie, biorąc pod uwagę niewielką liczbę zalet. Jestem sceptyczny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA