REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung właśnie pokazał, jak będzie wyglądał jeden z nowych Galaxy Foldów

Podczas trwającej konferencji dla developerów Samsung pokazał, jaka przyszłość czeka jego składane smartfony.

Samsung pokazał, jak będzie wyglądał jeden z nowych Galaxy Foldów
REKLAMA
237 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Trwa Samsung Developer Conference 2019, podczas której koreańska firma kreśli przyszłość własnego oprogramowania. Konferencja skierowana jest głównie dla developerów i jako taka nie będzie specjalnie interesująca dla zwykłych użytkowników. W gąszczu informacji Samsung przemycił jednak bardzo ciekawe informacje.

Samsung Galaxy Fold nie jest z pewnością ostatnim składanym smartfonem Koreańczyków.

Dowodów na to mamy kilka, poszlak jeszcze więcej. Po pierwsze (i najważniejsze) Galaxy Fold trafił do regularnej sprzedaży i choć kosztuje krocie oraz wymaga delikatnego traktowania pozostaje jednym z najciekawszych urządzeń na rynku.

Podczas konferencji otwierającej Samsung Developer Conference 2019 mówiono sporo o interfejsie One UI i to w jego kontekście pokazano koncept użycia składanego smartfona, który może być w przyszłości jeśli nie następcą Galaxy Folda, to członkiem rodziny Fold.

Z powyższej animacji wynika, że Galaxy Fold to nie tylko początek, ale punkt wyjścia dla dalszych prac nad ideą składanego smartfona.

Spójrzmy. Widzimy smartfon zbliżony do obecnych na rynku urządzeń z ekranem edge to edge.

 class="wp-image-1029484"

Tym razem składa się ono w pionie:

 class="wp-image-1029481"

Żeby ostatecznie osiągnąć formę przypominającą telefony z klapką:

 class="wp-image-1029478"

Podczas konferencji pokazano specyficzny przykład zastosowania tej technologii:

 class="wp-image-1029490"

Przedstawicielka Samsunga mówi wyraźnie: „to dopiero początek”.

Podczas konferencji podkreślano, że Samsung dąży do unifikacji doświadczenia użytkownika bez względu na rodzaj urządzenia. Wymieniono oczywiście tradycyjne smartfony, tablety, smartwatche i składane smartfony.

Samsung zamierza rozwijać koncepcję składanych urządzeń - smartfonów i tabletów, które dzięki elastycznym wyświetlaczom zaoferują więcej możliwości.

Ta zupełnie nowa forma, nad którą teraz pracujemy, nie tylko łatwo mieści się w kieszeni, ale także zmieni sposób korzystania z telefonu - powiedziała Hyesoon Jeong z Samsunga.

REKLAMA

Konferencja producenta to nieśmiała zapowiedź nowych urządzeń, wręcz ich obietnica, ale bez konkretów dotyczących kolejnych urządzeń.

Idea Folda jest przekonująca, choć jej wdrożenie, wraz z początkowymi wpadkami, zdawało zwiastować klapę. Składane urządzenia to nadal prototypy, ale niemal pewne jest, że kolejne ich edycje będą coraz bardziej dopracowane. Te - póki co - niebotycznie drogie gadżety muszą też tanieć. Być może za 3 - 4 lata zastąpią nam dotychczasowe smartfony.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA