REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Europol zrobił z listy najgroźniejszych poszukiwanych przestępców minigrę. Na liście jest Polka

Nie dość że kobiety potrafią mordować, oszukiwać i kraść równie skutecznie jak mężczyźni, to łatwiej jest im się ukryć przed organami ścigania. Europol chce przypomnieć nam o najgroźniejszych uciekinierkach (oraz uciekinierach) z Europy i prosi, żebyśmy pomogli je złapać. A robi to, trzeba przyznać, w fantastycznie ciekawy sposób. 

21.10.2019
17:18
Zbrodnia nie ma płci. Europol pokazuje najgroźniejszych uciekinierów
REKLAMA
REKLAMA

Ze strony patrzy na nas 21 niebezpiecznych przestępców skrytych za wyszukanymi maskami. Każda z masek skrywa inną historię, a odkrywanie jej kolejnego kawałka, odsłania krok za krokiem stojącą za nią osobę. Czy jesteś w stanie rozpoznać, czy za opisaną zbrodnią stoi mężczyzna czy kobieta? Europol przedstawiając tę przewrotną grę, próbuje nam przypomnieć, że zbrodnia nie ma płci, a przez nasze stereotypowe myślenie kobietom znacznie łatwiej ukryć się przed organami ścigania.

Crime has no gender class="wp-image-1023955"
Poszukiwani listem gończym przestępcy w kapanii Crime has no gender

Wszystkie przytoczone artykule historie są zapisane w formie męskiej, żeby nie psuć samodzielnego przeszukiwania strony i sprawdzenia na własną rękę, kto popełnił zbrodnię i jakiej był płci. Tutaj zdradzimy, że w przypadku zbrodni z Bydgoszczy chodziło o Polkę - Dorotę Kaźmierską, która zamordowała męża. Na stronie Crime Has No Gender poznacie jej historię.

Crime has no gender, wśród najniebezpieczniejszych przestępców są też kobiety

Każdy z krajów członkowskich Unii Europejskiej wybrał jednego ze ściganym listem gończych przestępców i krótko opisał jego zbrodnie. Na przygotowanej przez europejską policję stronie możemy przeczytać o włamaniach, morderstwach handlu narkotykami i ludźmi. Europol nie zrobił tego jednak dla naszej czczej uciechy i zaspokojenia żądzy sensacji. Ze statystyk służb wynika, że po każdej kampanii, która zachęca do zapoznania się ze zdjęciami najbardziej poszukiwanych przestępców, w ręce organów ścigania trafiają kolejni podejrzani.

Europol lista poszukiwanych class="wp-image-1023952"
Historie poszukiwanych przez Europol zbrodniarzy

Kampania Europolu nie ma na celu walczenia ze stereotypem kobiety jako tej niewinnej istoty mdlejącej na samą myśl w wyrządzeniu zła. Ma na celu złapanie kobiet, które od lat wymykają się organom ścigania. Im więcej osób zobaczy zdjęcia najniebezpieczniejszych zbrodniarek Europy, tym większa szansa, że zostaną one w końcu ujęte.

Crime has no gender class="wp-image-1023958"
Europol – akcja Crime has no gender
REKLAMA

Ewentualne zniszczone stereotypy to tylko niewinne ofiary akcji.

Jeśli chcecie przeklinać się przez nową witrynę Europolu, poznać historie przestępców i ich prawdziwe wizerunki, odwiedźcie teraz Crime Has No Gender.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA