Dobry życiorys szybko i za darmo? Sprawdzam, jak działa Kreator CV

Lokowanie produktu

Samodzielne stworzenie CV wydaje się banalnie proste. Przynajmniej w teorii. Przetestowałam Darmowy Kreator CV od Pracuj.pl, który podpowiada, jak krok po kroku stworzyć swój zawodowy życiorys i… czegoś się dowiedziałam.

21.05.2019 18.53
darmowy kreator cv pracuj pl

Specjaliści mówią o kilku zasadach, których należy przestrzegać podczas tworzenia curriculum vitae. Dokument przedstawiający nasz zawodowy życiorys powinien być przede wszystkim przejrzysty i czytelny. Informacje w nim zawarte powinny ograniczać się do tych najważniejszych. Nie jest tajemnicą, że rekruter nie ma dużo czasu na wnikliwe zapoznanie się z każdym życiorysem. Dlatego warto pokazać w nim nasze mocne strony, ale należy robić to w określony sposób. Jakie zatem informacje powinno zawierać idealne CV?

Osoby rekrutujące będą szukać w CV słów-kluczy. Jeśli np. aplikujemy na stanowisko programisty, warto w widocznym miejscu umieścić informacje dotyczące znanych języków.

Darmowy Kreator CV podpowiedział mi, jakie informacje wpisać do życiorysu.

Pamiętam, że podczas tworzenia moich pierwszych życiorysów największym problemem była dla mnie strona wizualna dokumentu – uzyskanie przejrzystego układu, pogrupowanie informacji w kolumnach, wybór odpowiedniej czcionki. Kreator CV został stworzony we współpracy z 50 rekruterami, dlatego życiorys w nim stworzony z pewnością trafi w ich gusta i będzie czytelny dla pracodawcy.

kreator cv pracuj.pl class="wp-image-928775"

Darmowy Kreator CV składa się z 3 prostych sekcji tworzenia CV.

Pierwszym krokiem jest jednak wybór szablonu dokumentu. W zależności od potrzeb można użyć szablonu CV klasycznego, studenckiego lub technicznego. Do wyboru są także różne układy tekstu oraz kolory czcionki.

Na szczęście wszystkie dostępne szablony są minimalistyczne, przejrzyste i oszczędne w formie, a wybór odpowiedniego nie powinien stanowić problemu. Ja wybrałam szablon „Techniczny”, który powstał z myślą o rekrutacjach na stanowiska wymagające przede wszystkim certyfikacji i kompetencji twardych, dlatego jest w nim wyróżnione miejsce na informacje o posiadanych umiejętnościach.

Po ustaleniu szablonu, Kreator poprosił o zalogowanie na stronie Pracuj.pl. Logowania można dokonać także za pośrednictwem konta na Facebooku.

darmowy kreator cv info podstawowe class="wp-image-933323"

Po zalogowaniu zostałam przeniesiona do głównej części Kreatora. I tu zaczyna się zabawa. Jak już wspomniałam, cały proces składa się z 3 bloków – Dane podstawowe, Doświadczenie oraz Umiejętności.

W pierwszym kroku Kreator poprosił o uzupełnienie podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, adres, numer telefonu oraz zdjęcie. Kreator podpowie, jakiego rodzaju zdjęcie jest mile widziane w CV. Najlepiej, aby było to zdjęcie biznesowe. Nie bierzcie ze mnie przykładu.

kreator cv doświadczenie zawodowe class="wp-image-928817"

W zakładce Doświadczenie wpisałam dotychczasową historię zatrudnienia. Wszystko w odwróconej chronologii. Kreator umożliwia określenie ram czasowych z dokładnością do miesiąca. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie informacji na temat wykształcenia. Ponownie – mogłam określić ramy czasowe, a także uzyskany stopień naukowy.

kreator cv doswiadczenie class="wp-image-928844"

W tej sekcji można również umieścić informacje na temat znajomości języków obcych i ich poziomu, odbytych kursów czy szkoleń. Znajduje się tu także miejsce na profil zawodowy. To pole nieobowiązkowe w CV, ale (warto wiedzieć!) dobrze uzupełnione może wyróżnić nasz życiorys. Przydaje się szczególnie przy przebranżowieniu – w kilku zdaniach można powiedzieć o sobie nieco więcej.

Przepis na dobry profil zawodowy to odpowiedź na 3 pytania: Kim jestem? Jaki jest mój obszar specjalizacji i osiągnięcia? W jakim kierunku chcę się rozwijać w przyszłości?

Pod każdą sekcją znalazłam czytelne podpowiedzi Kreatora, które pomogły w wyborze i sformułowaniu potrzebnych informacji.

Co prawda momentów, w których potrzebowałam tych podpowiedzi było niewiele – Kreator jest narzędziem intuicyjnym i jasno opisanym, dodatkowe wskazówki są dla mnie w kilku miejscach zwyczajnie niepotrzebne.

darmowy kreator cv umiejętności class="wp-image-933326"

Ostatnia, trzecia sekcja Kreatora to Umiejętności. To tutaj można pochwalić się swoimi zdolnościami, np. zawrzeć informacje o językach programowania. Można także opowiedzieć o dodatkowej aktywności, zainteresowaniach, dodać linki do stron internetowych lub innych miejsc, o których chcemy wspomnieć potencjalnym pracodawcom.

Na końcu całego procesu znalazłam oferty pracy rekomendowane dla mnie na postawie stworzonego właśnie CV. W tym miejscu można od razu zabrać się do aplikowania lub przejść do serwisu i przejrzeć wszystkie dostępne ogłoszenia.

darmowy kreator cv final class="wp-image-933329"

Ja już zrobiłam swoje CV-kę, teraz czas na Was. Powodzenia w poszukiwaniu wymarzonej pracy!

Darmowy Kreator CV znajduje na stronie Pracuj.pl.

* Partnerem tekstu jest Pracuj.pl.

Lokowanie produktu
Najnowsze