REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Quizzpy to tacy „Milionerzy na żywo” w twoim telefonie. W aplikacji można wygrać pieniądze

Na Jedynce oglądamy Jednego z dziesięciu, TVN serwuje Milionerów, a na smartfonach mamy aplikację Quizzpy. Każdego dnia w „smartfonowym teleturnieju” może wziąć udział każdy z nas.

25.04.2019
20:07
Quizzpy - Milionerzy na żywo. W aplikacji, ale z pieniężnymi nagrodami
REKLAMA
570 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Quizzpy ma nieco wspólnego ze swoimi telewizyjnymi pierwowzorami. To przede wszystkim pora nadawania. Teleturniej w aplikacji jest rozgrywany dwa razy w ciągu dnia: w okolicach południa i nieco przed 20. Za pierwszym razem na stole leży 150 zł, ale za drugim już dwa razy więcej.

Nagroda dzielona jest pomiędzy wszystkich, którzy poprawnie odpowiedzą na 12 pytań

Za każdym razem zastanawiać się można maksymalnie przez 10 sekund. Po tym czasie aplikacja zlicza wyniki i w czasie rzeczywistym pokazuje jaką popularnością cieszyły się poszczególne odpowiedzi. Jest też jedno koło ratunkowe - na wypadek błędnej odpowiedzi.

Pytania przypominają swoją konstrukcją Milionerów, a poziomem trudności przywołują na myśl pierwszy etap Jednego z Dziesięciu. Bawią, bez specjalnego wysilania pamięci czy intelektu.

Milionerzy gromadzą przed telewizorami nawet dwa miliony widzów. Myślę, że bylibyśmy zadowoleni osiągając pewnego dnia połowę tego zasięgu - deklaruje Marcin Kobus, odpowiadający za Quizzpy.

Za aplikacją stoi wrocławski software house Tooploox. Jego założyciele, już od dawna planowali stworzenie teleturniejowej aplikacji, ale dopiero teraz technologia uczyniła to na tyle łatwym. Streaming nie zacina się i nie ma dużych opóźnień.

Zespół, który w tym momencie liczy 12 osób, zaczynał od nagród wysokości 50 zł. Pierwsze turnieje - w sierpniu - przyciągały nieco ponad 100 osób. Dziś ta liczba zbliża się do 10 tys. grających jednocześnie uczestników.

Z niecierpliwością czekamy na ten przełomowy moment. Codziennie do aplikacji rejestruje się kilkuset nowych graczy i chcemy utrzymać ten trend - dodaje Kobus.

Aplikacja jest dziś w czołówce najpopularniejszych quizów w AppStore, a w wersji na Androida ma ponad 50 tys. pobrań. Popularność rośnie, ale jak aplikacja planuje zarabiać? Odpowiedzią są reklamy i treści sponsorowane.

REKLAMA

W pewnym momencie z pewnością zdecydujemy się na sponsorowane treści lub reklamy wideo prezentowane w możliwie nieinwazyjnej formie - informuje Kobus.

Quizzpy oferuje ciekawą formę interaktywnej zabawy, która pozwala umilić lunch czy wieczór po pracy, a dodatkowo zarobić małe kieszonkowe. Kto wie, być może w przyszłości swoją aplikację umożliwiającą odpowiadanie w czasie nadawania programu wydadzą również Milionerzy. Dostęp do Wikipedii może jednak być wówczas bardzo kuszącym „kołem ratunkowym”.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA