REKLAMA

Instagram uczy rodziców... Instagrama. O zgrozo, zaleca między innymi rozmowę z dzieckiem

Przewodnik po Instagramie dla rodziców ma pomóc dorosłym zrozumieć, jak mogą chronić swoje dziecko, ale co ważniejsze, jak mogą z nim porozmawiać o tym, co robi w sieci. 

06.09.2018 17.47
co dziecko robi w sieci?
REKLAMA
REKLAMA

Rodzice, nawet jeśli chcą spędzać w świecie swojego dziecka jak najwięcej czasu, nie zawsze są w stanie je zrozumieć. Kiedy w grę wchodzi technologia, sprawa robi się jeszcze bardziej skomplikowana. Z wiekiem coraz mniej pociągają nas te miejsca, które zaprzątają głowy nastolatków. Żeby być jego częścią, często trzeba podjąć świadomą decyzję, zagryźć zęby i wejść w odmęty Snapchatów i Tik-Toków.

Przewodnik dla rodziców po Instagramie.

Instagram chce być postrzegany jako sprzymierzeniec, a nie wróg rodziców w procesie wychowywania dzieci. Dlatego wprowadza rozwiązanie, które ma nieść kaganek oświaty tym, którzy w internecie często potrzebują go najbardziej — rodzicom. Zagadnienia w nim zawarte skupiają się wokół trzech tematów: prywatności, interakcji i czas.

W przewodniku wyjaśniono, jak działa aplikacja i jakie narzędzia kontroli oferuje. Rodzice mogą się dowiedzieć, jak włączyć prywatność konta, a także jak blokować komentarze z konkretnego źródła lub zawierające określone słowa, kontrolować czas spędzany w aplikacji i zarządzać nim.

Instagram nie zapomina o najważniejszym. O rozmowie z dzieckiem.

Instagram zrobił jednak coś więcej, niż tylko opisał funkcje, jakie ma i wyjaśnił, jak z nich korzystać. Na stronie przeznaczonej dla rodziców znajduje się instrukcja, mówiąca, jak rozpocząć dyskusję z nastolatkami na temat Instagrama. Rozmowa ma pomóc zrozumieć opiekunom, w jaki sposób ich latorośl korzysta z platformy i czy robi to w sposób bezpieczny dla siebie i innych.

5 pytań, które mają zacząć rozmowę o serwisie:

  • Co lubisz w Instagramie?
  • Jakie 5 kanałów najchętniej obserwujesz?
  • Jak się czujesz z tym, ile czasu spędzasz online?
  • Czy czułeś się kiedyś źle z tym, co zobaczyłeś albo doświadczyłeś online?
  • Co byś zrobił, gdybyś zauważył, że ktoś jest gnębiony na Instagramie?
REKLAMA

Co prawda, żadna instrukcja nie da gwarancji, że nastolatek będzie chciał z nami rozmawiać, albo i nie wyjdzie w trakcie, trzaskając drzwiami, ale naprawa tego jest już poza kompetencjami platformy. Na koniec dnia wszystko sprowadza się do naszych relacji i sposobu, w jaki się komunikujemy.

Przewodnik jest dostępny w kilku językach, ale nie ma wśród nich jeszcze polskiego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA