REKLAMA

Apple Financial Services oficjalnie w Polsce. Teraz wynajmiesz sprzęt i będziesz wymieniał go na nowy nawet co roku

Apple Financial Services to usługa polegająca na wynajmowaniu urządzeń marki Apple, oprogramowania oraz akcesoriów marki Apple przez firmy, podmioty z sektora edukacyjnego oraz klientów indywidualnych. Program wystartował w Polsce i mogą z niego skorzystać na razie firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą.

23.08.2018 15.47
Apple Financial Services w Polsce - ile to kosztuje?
REKLAMA
REKLAMA

Jeden z czytelników podesłał nam interesujący PDF z ofertą Apple Financial Services dedykowaną klientom w Polsce. Sprawdziliśmy tę informację i udało nam się ustalić, że za leasing sprzętu Apple nad Wisłą odpowiada DLL.

Apple Financial Services - jak to działa?

Możemy wynająć dowolny sprzęt Apple’a (wszystkie urządzenia marki Apple, oprogramowanie i akcesoria marki Apple) na okres 12, 24, 36 lub 48 miesięcy.

Apple Financial Services - jak to działa? class="wp-image-789205" title="Apple Financial Services - jak to działa?"

W tym czasie opłacamy stosowne raty i korzystamy z nowego urządzenia. Po zakończeniu okresu umowy sprzęt zwracamy do Apple Financial Services - który cały czas pozostaje jego właścicielem - i możemy dostać nowe urządzenie na tych samych warunkach.

VAT w wysokości 23 proc. doliczany jest do comiesięcznej raty, a cała kwota najmu to koszt uzyskania przychodów dla klienta, co pozwala obniżyć podstawę opodatkowania.

Apple Financial Services - dlaczego warto?

Ci, którzy zdecydują się na wynajęcie sprzętu, nie muszą wydawać dużych kwot na jego jednorazowy zakup. Zamiast tego płacą niskie miesięcznie raty - suma rat może być niższa nawet o 40 proc., niż gdyby kupili ten sam sprzęt na własność.

Dodatkowo regularnie możemy wymieniać sprzęt na nowy. A to - jak wiadomo - zapewnia nie tylko lepszy komfort pracy, ale również bezpieczeństwo - cykliczna wymiana smartfonów, tabletów i komputerów gwarantuje korzystanie z najnowszych i najbezpieczniejszych wersji oprogramowania i systemów zabezpieczeń.

Oferta Apple Financial Services odpowiada potrzeby rynku, który został uregulowany przez RODO. W ramach dodatkowo płatnej usługi White Glove sprzęt, który zwrócimy, trafi do firmy, która posiada odpowiednie kompetencje i potrafi zagwarantować, że dane pozostawione na urządzeniach zostaną usunięte. Tak, że uniemożliwi to dostanie się ich w niepowołane ręce. Działanie to może zostać potwierdzone certyfikatem sanityzacyjnym.

Apple Financial Services w Polsce - ile to kosztuje?

W materiałach promocyjnych Apple Financial Services można znaleźć informację, że raty są niższe niż przy klasycznym leasingu z 1 proc. wartości końcowej, ponieważ klient spłaca nawet 40 proc. mniejszą kwotę niż cena zakupu urządzenia za gotówkę.

Apple Financial Services w Polsce - ile to kosztuje? class="wp-image-789199" title="Apple Financial Services w Polsce - ile to kosztuje?"

Nie jest przy tym wymagana żadna kaucja i udział własny. Nie ma również dodatkowych opłat manipulacyjnych związanych z zawarciem umowy najmu.

Obowiązkowe jest jednak ubezpieczenie sprzętu. Może być ono płatne raz do roku lub zostać wliczone w miesięczną ratę. Koszt ubezpieczenia to 1 proc. w pierwszym roku finansowania, 0,80 proc. w drugim roku i 0,72 proc. w trzecim.

REKLAMA

Najlepiej wynająć najnowsze urządzenia Apple - np. iPhone’a X, MacBooka Pro lub iPada Pro - wtedy możemy liczyć na największe oszczędności.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że próg wejścia, konieczny do skorzystania z oferty Apple Financial Services, to obecnie 50 tys. zł netto. Z jednej strony to sporo, a z drugiej… mniej więcej tyle kosztuje dzisiaj jedna sztuka iMaca Pro w najwyższej konfiguracji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA