Biznes  / Artykuł

Apple Financial Services oficjalnie w Polsce. Teraz wynajmiesz sprzęt i będziesz wymieniał go na nowy nawet co roku

266 interakcji
dołącz do dyskusji

Apple Financial Services to usługa polegająca na wynajmowaniu urządzeń marki Apple, oprogramowania oraz akcesoriów marki Apple przez firmy, podmioty z sektora edukacyjnego oraz klientów indywidualnych. Program wystartował w Polsce i mogą z niego skorzystać na razie firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Jeden z czytelników podesłał nam interesujący PDF z ofertą Apple Financial Services dedykowaną klientom w Polsce. Sprawdziliśmy tę informację i udało nam się ustalić, że za leasing sprzętu Apple nad Wisłą odpowiada DLL.

Apple Financial Services - jak to działa?

Możemy wynająć dowolny sprzęt Apple’a (wszystkie urządzenia marki Apple, oprogramowanie i akcesoria marki Apple) na okres 12, 24, 36 lub 48 miesięcy.

Apple Financial Services - jak to działa?

W tym czasie opłacamy stosowne raty i korzystamy z nowego urządzenia. Po zakończeniu okresu umowy sprzęt zwracamy do Apple Financial Services - który cały czas pozostaje jego właścicielem - i możemy dostać nowe urządzenie na tych samych warunkach.

VAT w wysokości 23 proc. doliczany jest do comiesięcznej raty, a cała kwota najmu to koszt uzyskania przychodów dla klienta, co pozwala obniżyć podstawę opodatkowania.

Apple Financial Services - dlaczego warto?

Ci, którzy zdecydują się na wynajęcie sprzętu, nie muszą wydawać dużych kwot na jego jednorazowy zakup. Zamiast tego płacą niskie miesięcznie raty - suma rat może być niższa nawet o 40 proc., niż gdyby kupili ten sam sprzęt na własność.

Dodatkowo regularnie możemy wymieniać sprzęt na nowy. A to - jak wiadomo - zapewnia nie tylko lepszy komfort pracy, ale również bezpieczeństwo - cykliczna wymiana smartfonów, tabletów i komputerów gwarantuje korzystanie z najnowszych i najbezpieczniejszych wersji oprogramowania i systemów zabezpieczeń.

Oferta Apple Financial Services odpowiada potrzeby rynku, który został uregulowany przez RODO. W ramach dodatkowo płatnej usługi White Glove sprzęt, który zwrócimy, trafi do firmy, która posiada odpowiednie kompetencje i potrafi zagwarantować, że dane pozostawione na urządzeniach zostaną usunięte. Tak, że uniemożliwi to dostanie się ich w niepowołane ręce. Działanie to może zostać potwierdzone certyfikatem sanityzacyjnym.

Apple Financial Services w Polsce - ile to kosztuje?

W materiałach promocyjnych Apple Financial Services można znaleźć informację, że raty są niższe niż przy klasycznym leasingu z 1 proc. wartości końcowej, ponieważ klient spłaca nawet 40 proc. mniejszą kwotę niż cena zakupu urządzenia za gotówkę.

Apple Financial Services w Polsce - ile to kosztuje?

Nie jest przy tym wymagana żadna kaucja i udział własny. Nie ma również dodatkowych opłat manipulacyjnych związanych z zawarciem umowy najmu.

Obowiązkowe jest jednak ubezpieczenie sprzętu. Może być ono płatne raz do roku lub zostać wliczone w miesięczną ratę. Koszt ubezpieczenia to 1 proc. w pierwszym roku finansowania, 0,80 proc. w drugim roku i 0,72 proc. w trzecim.

Najlepiej wynająć najnowsze urządzenia Apple - np. iPhone’a X, MacBooka Pro lub iPada Pro - wtedy możemy liczyć na największe oszczędności.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że próg wejścia, konieczny do skorzystania z oferty Apple Financial Services, to obecnie 50 tys. zł netto. Z jednej strony to sporo, a z drugiej… mniej więcej tyle kosztuje dzisiaj jedna sztuka iMaca Pro w najwyższej konfiguracji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst