REKLAMA

Muve z ebookowo-audiobookową kontrą do CDP.pl

Cyfrowa dystrybucja treści w Polsce się rozwija, a serwisy sprzedające do tej pory wyłacznie gry poszerzają ofertę. Wcześniej stało się to w przypadku platformy CDP.pl, która ma w planach sprzedawać nie tylko książki, ale również filmy. Dziś natomiast w sklepie Muve pojawiły się ebooki, audiobooki i eprasa.

04.06.2013 16.44
Muve z ebookowo-audiobookową kontrą do CDP.pl
REKLAMA

Po wejściu na polski rynek cyfrowej dystrybucji platformy CDP.pl (dawnego CD Projekt) konkurowała ona z Muve (którego właścicielem jest Cenega) na polu sprzedaży gier. Teraz oferta obejmuje już znacznie więcej produktów. W CDP.pl można od dawna kupić już ebooki i ekomiksy, niedługo do oferty trafią też filmy. Dziś natomiast Muve dodało do swojego katalogu elektroniczne książki i cyfrową prasę.

REKLAMA
muve-ebooki

Ilość produktów na wirtualnych półkach sklepu bardzo pozytywnie zaskakuje. W bazie dziś można znaleźć 22 tysiące różnych pozycji. Książki podzielone zostały na kilka kategorii, wśród których można wyróżnić fantastykę, książki dla dzieci i lektury szkolne, literaturę faktu i poradniki. W przeciwieństwie do CDP.pl, sklep Muve nie skupia się wyłącznie na graczach, a oferta jest dość zróżnicowana. Cenega nie ma też zamiaru poprzestawać na elektronicznym słowie pisanym i także w Muve można spodziewać się w przyszłości filmów.

Na start serwis przygotował promocję na ebooki z powieściami i opowiadaniami autorstwa jednego z najlepszych obecnie żyjących pisarzy grozy, czyli Stephena Kinga - w tym całą Mroczną Wieżę. Ceny wynoszą od dziesięciu do kilkunastu złotych za książkę. Formaty w których dostępne są ebooki to najczęściej popularne MOBI oraz EPUB. Materiały sprzedawane w serwisie dostępne są także w postaci plików PDF, ale niestety nie jest to najlepszy format dla czytników i urządzeń mobilnych. Audiobooki można pobrać jako zwykłe pliki MP3.

ebooki-pdf

Po przejściu do sekcji ebooków ze strony głównej można przeglądać kategorie (których jest chyba nieco za dużo) i sortować wyniki wedle daty wydania, ceny lub tytułu. Można też wybrać preferowany format oraz zakres cen. Nie nazwałbym jednak tej strony jakoś specjalnie przejrzystą, ponieważ ebooki prezentowane nie są w formie listy, a siatki o czterech kolumnach. Nie da się też np. kliknąć nazwiska autora, aby przejrzeć wszystkie jego książki obecne w serwisie.

Podobnie wygląda to w przypadku audiobooków i eprasy. W przypadku tej ostatniej większość wydań dostępnych jest jako PDF. Wśród dostępnych wydawnictw można znaleźć między innymi Politykę, Forum czy Miesięcznik Znak. Ceny za numer magazynu wahają się od 4 do kilkunastu złotych. Ceny ebooków są natomiast na podobnym poziomie, co u konkurencji. No może z wyjątkiem niektórych pozycji prawniczych, które kosztują ok. 200zł za sztukę i to w dodatku za format PDF.

muve-wyszukiwarka

Z pewnością jest tutaj spore pole do usprawnień, zwłaszcza jeśli chodzi o tak podstawową rzecz, jak... wyszukiwarkę. Po wpisaniu na stronie głównej kategorii ebooki/audiobooki hasła Stephen King, najpierw wita mnie masa pozycji z działów takich jak filmy BluRay lub gier na Nintendo DS - ebooki znaleźć można dopiero po przejechaniu kilka ekranów w dół. Nie jest to bynajmniej intuicyjne rozwiązanie. Nie da się też na stronie zawęzić kryteriów wyszukiwania, a ebooki nie widnieją w osobnej “zaawansowanej wyszukiwarce”.

REKLAMA

Mam nadzieję, że oferta Muve szybko zostanie uwzględniona w moich dwóch ulubionych porównywarkach cen cyfrowych książek - upolujebooka.pl i wyszukiwarka bloga Świat czytników. To by rozwiązało problem z wyszukiwaniem pozycji w samym serwisie. Jeśli chodzi o ofertę, to ciężko obiektywnie ocenić. Sam znalazłem tam kilka książek, które mam zamiar w przyszłości kupić, a ceny były zachęcające i konkurencyjne.

Ebooki w Muve już są. Teraz czekam na filmy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA