REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Od dzisiaj Twitter jest jeszcze bardziej po polsku. A może już jutro nam coś zaśpiewa

Mimo tego, że często jest najszybszym kanałem przekazywania ważnych informacji, to Twitter cały czas pozostaje w cieniu Facebooka. W Polsce ćwierkacz miał dodatkowo pod górkę, gdyż musiał rywalizować także z Blipem. Ostatnie ruchy Twittera wskazują na to, że ta społecznościówka przechodzi właśnie do ofensywy w naszym kraju.

12.04.2013
9:59
Od dzisiaj Twitter jest jeszcze bardziej po polsku. A może już jutro nam coś zaśpiewa
REKLAMA
REKLAMA

O tym tweetują Polacy

Dzisiaj na blogu Twittera opublikowano informację dotyczącą rozwinięcia funkcji Trendów na 160 nowych lokalizacji. Od teraz użytkownicy będą mogli śledzić to co jest popularne na Twitterze w ich języku i kraju. Funkcja ta pojawiła się w Belgii, Grecji, Kenii, Norwegii, Portugalii, Ukrainie i oczywiście również w Polsce.

twitter trendy polska

Dodatkowo dodano 130 nowych miast, dla których będzie dostępna dodatkowa funkcja trendów. W Polsce są to sześć miast: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Łódź i Poznań, Wrocław.

trendy twitter miasta

Aktualnie w słowach kluczowych, które są popularne na “polskim Twitterze” nie brakuje nawiązań do Justina Biebera, Macierewicza oraz wizyty Donalda Tuska w Nigerii. Przyznam, że dzięki trendom dotarłem do nieznanej mi do tej pory części Twittera. I mam tu na myśli wielki fanclub młodego amerykańskiego wokalisty i dziewczyny, które nazywają siebie Belieberkami.

Strona polityczna Twittera zawsze trzymała dobry poziom pod względem humoru, dlatego w haśle “Nigerii” znajdziemy sporo mocnych żartów i komentarzy dotyczących zagranicznej wizyty Premiera.

Czy polskie Trendy to dobry pomysł? Obecnie są one zdominowane przez Justina Biebera i żarty polityczne, więc ciężko ocenić. Jednak wierzę, że z czasem będą pojawiały się tam naprawdę ważne i ciekawe tematy, którymi lubi żyć internetowa społeczność.

Co z tą muzyką?

Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Twitter uruchomi własną usługę muzyczną. Na stronie music.twitter.com możemy obecnie zobaczyć wielki tag #music i przycisk do logowania. Niestety zalogować się jeszcze nie można.

twitter muzyka

Redaktorzy The Verge wpadli na nowy trop. Udało im się wypatrzyć to w jaki sposób Twitter traktuje linki do serwisów muzycznych takich jak SoundCloud i Rdio. Czyżby była to zapowiedź nowego odtwarzacza muzycznego od Twittera?

Jako że wiele osób lubi się dzielić swoją muzyką z innymi użytkownikami Twittera możliwe jest stworzenie wbudowanego w serwis społecznościowy odtwarzacza, który będzie potrafił obsłużyć zewnętrzne serwisy muzyczne. Prawdopodobnie nad takim właśnie rozwiązaniem pracują twórcy ćwierkacza.

twitter muzyka2

Już obecnie Twitter obsługuje w podobny sposób galerie zdjęć i linki do niektórych serwisów internetowych. Wczytywanie podglądu zalinkowanej treści tweeta bez potrzeby wychodzenia poza serwis jest bardzo wygodne.

REKLAMA

Rozszerzenie tej funkcjonalności o usługi muzyczne, z których aktywnie korzystają użytkownicy wydaje się być naturalnym krokiem.

Zatem czekamy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA