REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Photo Sphere w Androidzie vs. Photosynth w Windows Phonie

Photo Sphere w nowym Androidzie 4.2 to dziwna funkcja. W teorii ma rywalizować z Photosynth z Windows Phone, a w praktyce jest panoramą, którą fotografuje się.. po prostu inaczej.

14.11.2012
18:29
Porównanie: Photo Sphere w Androidzie vs. Photosynth w Windows Phonie
REKLAMA

Poniżej efekty: z Photosyntha na Windows Phone interaktywną panoramą można podzielić się tylko na urządzenia, które mają go też zainstalowanego, i na przeglądarki obsługujące wtyczkę Silverlight (Windows i OS X). Ograniczenie to skutkuje jednak możliwością oglądania panoramy z perspektywy fotografującego, łącznie z obracaniem widoku.

REKLAMA

Na Androidzie 4.2 panorama z Photo Sphere jest zapisywana w postaci dużego zdjęcia, przez co traci sporą część swojego uroku.

Photo Sphere Android

Wykonywanie zdjęć jest w obu przypadkach bardzo podobne, jednak akurat w Androidzie rozwiązano jakby nieco przyjaźniej. Photosynth wyświetla małe okienko oraz poziomą linię, do której trzeba dopasować ruchy. Niestety czasem gubi miejsce - tak stało się podczas robienia podlinkowanego tu zdjęcia, i finalnie nie udało się do niego wrócić.

Photo Sphere z kolei wyświetla siatkę terenu oraz kropeczki, na które trzeba najechać okręgiem. Wydaje się to łatwiejsze i logiczniejsze.

REKLAMA

Co do efektów, to ciężko je porównywać, bo to różne formaty. Co bardzo frustrujące, w Androidzie mam specjalny przycisk w galerii przy zdjęciach z Photo Sphere, jednak powoduje on jedynie wystąpienie błędu sklepu Play...

Temat o tym, że Android 4.2 to najwyraźniej beta, to jednak materiał na całkiem osobny, duży wpis.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA