REKLAMA

Nowości od YouTube: aktualizacja aplikacji oraz szybka archwizacja filmów na naszym dysku

Jeśli korzystacie z serwisu YouTube do przechowywania swoich materiałów wideo to na pewno zainteresują was nowości, jaką wprowadził Google do swojej usługi Takeout oraz nowa wersja aplikacji dla Androida.

27.09.2012 13.33
Google aktualizuje aplikacje YouTube dla Androida oraz pozwala archiwizować nasze filmy w serwisie YouTube na naszym dysku twardym.
REKLAMA
REKLAMA

Usługa Takeout umożliwia w prosty sposób pobranie danych z Google+, Picasy oraz, od teraz również z YouTube’a. Wcześniej istniała już możliwość pobrania naszych filmów (w formacie MP4) umieszczonych w serwisie za pomocą menadżera filmów. Teraz w łatwy sposób, w dosłownie paru klikach możemy pobrać wszystkie nasze materiały wideo umieszczone w serwisie.

Google Takeout

Przy czym filmy przy pomocy Takeout zapiszemy na naszym dysku w takim formacie, w jakim przesłaliśmy do YouTube’a, można powiedzieć w „surowej”. Jest jeden minus tego rozwiązania - jeśli posiadamy bardzo dużą wideotekę w serwisie Google’a to nasza paczka filmów będzie sporych rozmiarów, gdyż nie mamy wyboru, które filmy pobieramy na nasz dysk komputera, Google automatycznie spakuje je wszystkie do jednego archiwum.

Google Takeout 3 YouTube

Jednak jest to bardzo dobre posunięcie dla osób, które utraciły np. swoje materiały wskutek roztargnienia lub awarii. Sprawdzi się również w przypadku, gdy nie ufacie zbytnio danym przechowanym poza swoim dyskiem twardym.

Kolejną nowością związaną z YouTube jest aktualizacja aplikacji przeznaczonej dla Androida. Wnosi ona spore zmiany dla posiadaczy starszych wersji tego mobilnego OSa (Gingerbread oraz Froyo). Przede wszystkim zmianie uległ interfejs aplikacji, ale nie tylko. Wprowadzono m.in. znany z wersji dla czwartej odsłony Androida - Ice Cream Sandwich - mechanizm wstępnego wczytywania filmów zarówno tych pochodzących z naszych subskrypcji, jak i „do obejrzenia”.

screenshot_2012-09-27_1242
screenshot_2012-09-27_1241

Ciekawą nowością jest również możliwość dodawania filmów do YouTube TV, które wraz ze wzrostem popularności Smart TV gości coraz częściej w naszych domach. Teraz w łatwy sposób możemy wybrać klip, który chcemy obejrzeć na domowym telewizorze z poziomu naszego smartfonu.

screenshot_2012-09-27_1244_1
screenshot_2012-09-27_1244
REKLAMA

Rozbudowano również sekcję kanałów tematycznych w serwisie, dzięki czemu jeszcze łatwiej powinniśmy dotrzeć do interesujących nas materiałów.

Wprowadzone zmiany może nie są przełomowe, ale na pewno można je uznać za przydatne. Cieszy fakt, że Google nadal pamięta o użytkownikach starszych wersji swojego systemu. W końcu nie jest ich mało i niestety jeszcze długo użytkownicy Gingerbread będą większością użytkowników telefonów z Androidem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA