REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Tim Cook zdradził, do czego używa Vision Pro. Przyznał, że przelewa kasę Elonowi Muskowi, ale trochę się brzydzi

Tim Cook nadzwyczaj często gości w amerykańskich programach śniadaniowych. Tym razem dowiedzieliśmy się, do czego szef Apple wykorzystuje gogle Vision Pro oraz dlaczego, pomimo licznych skandali wizerunkowych godzących nawet w samego Cooka, Apple nadal nie wycofało się z Twittera.

18.09.2023
12:05
Tim Cook zdradził, do czego używa Vision Pro. Przyznał, że przelewa kasę Elonowi Muskowi, ale trochę się brzydzi
REKLAMA

Tim Cook jest jedną z najważniejszych osobistości w świecie technologii. Choć nie tak wpływowy na historię Apple jak jego poprzednik Steve Jobs, to Cook dzierżący stery w koncernie z Cupertino od ponad dekady cieszy się zainteresowaniem mediów. Zwłaszcza wtedy, gdy Apple prezentuje swoje nowe urządzenia.

Poprzednio Tim Cook zwrócił uwagę mediów krótko po prezentacji przez koncern gogli Vision Pro, stwierdzając, że stanowią one sprzęt jedynie dla majętnych. Teraz w pierwszym wywiadzie od premiery iPhone 15, Cook odpowiedział na kilka niezręcznych dla siebie i koncernu pytań.

REKLAMA

Tim Cook w najnowszym wywiadzie. Co z Vision Pro i dlaczego Apple nie zniknął z Twittera?

Amerykańska stacja CBS News w niedzielę wyemitowała wywiad z szefem koncernu Apple, Timem Cookiem. Wywiad został przeprowadzony przez dziennikarza stacji Johna Dickersona, a rozmowa odbyła się nie w Apple Park w Cupertino - siedzibie koncernu, lecz w Austin w Teksasie, gdzie Apple posiada jedną z kilku ogromnych farm energii słonecznej.

Początek wypowiedzi Cooka dla stacji został ponownie poświęcony neutralności węglowej koncernu, która jest jednym z celów wyznaczonych przez Cooka do osiągnięcia do 2030 roku. "Ponownie", gdyż Apple poświęcił temu spory blok podczas prezentacji iPhone'a 15 w zeszłym tygodniu.

Najbardziej interesujące kwestie wywiadu zostały poruszone już po opuszczeniu farmy słonecznej przez Cooka i Dickersona. Dziennikarz zapytał prezesa Apple'a czy od objęcia sterów w firmie w 2011 roku stał się on bardziej odważny, czy bardziej ostrożny. Według Tima Cooka jego początki w fotelu prezesa były ciężkie, gdyż Apple był głęboko zrozpaczony stanem zdrowia Steve'a Jobsa.

- Był to więc bardzo trudny czas do pokonania osobiście. Z biegiem czasu zyskujesz więcej pewności siebie. I masz wyczucie rzeczy. Wiesz, kiedy to widzisz i podejmujesz większe ryzyko

- odpowiedział Tim Cook.

Dickerson poruszył także istotną dla właściwie wszystkich interesariuszy Apple kwestię: Vision Pro. Według zapewnień Tima Cooka - a które przeczą doniesieniom o opóźnieniach - gogle Vision Pro będą gotowe na premierę, którą koncern zapowiedział na początek 2024 roku. Szef Apple'a pochwalił się także korzystaniem z własnego urządzenia.

- Używam go regularnie, […] obejrzałem cały trzeci sezon "Ted Lasso" na Vision Pro.

- powiedział z nieukrywaną dumą dyrektor generalny Apple.

Dziennikarz CBS News nie ominął również drażliwej dla Tima Cooka i Apple kwestii reklamowania się na X (dawnym Twitterze). W 2018 roku Tim Cook przyjął nagrodę "Odwagi w walce z nienawiścią" od amerykańskiej organizacji "Ligi przeciw Zniesławieniom" (ADL). Celem ADL jest walka z uprzedzeniami i nienawiścią wobec Żydów. Ta sama organizacja oskarża X, portal społecznościowy Elona Muska, na którym reklamuje się Apple, o szerzenie antysemityzmu. Lista zarzutów wobec X jest długa, bowiem zarzuca się jej także szerzenie homofobii, co przeczy wartościom wyznawanym tak przez Apple, jak i jego szefa.

W związku z czym John Dickerson zadał Cookowi pytanie, czy Apple powinien kontynuować reklamowanie się na Twitterze (obecnie X).

- Zadajemy sobie to pytanie. Generalnie uważam, że Twitter jest ważną platformą. Podoba mi się koncepcja, że jest tam dyskurs i funkcjonuje on jako wielki plac miejski. Są tam też rzeczy, których nie lubię!
- Jest dyskurs, a potem jest antysemityzm.
- Tak, co jest odrażające. Po prostu [nie powinno tam być] na to miejsca
- Czy jest to coś, co stale analizujecie?
- Stale zadajemy sobie to pytanie.

- powiedział Tim Cook w wymianie zdań z Johnem Dickersonem.

Więcej na temat Tima Cooka:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Ron Adar, Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA