REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

Wkurzyły was nowe nakrętki napojów? Patrzcie na to

Skąd jeszcze można pozbyć się plastiku? Najlepiej byłoby z butelek. Coca-Cola ma jednak inny pomysł. Dotyczy wielopaków.

19.09.2023
9:53
Nowe wielopaki Coca-Cola
REKLAMA

Nowe nakrętki stały się przedmiotem dyskusji na wszystkich platformach społecznościowych. Teraz w niektórych produktach nie można ich łatwo odłączyć od butelki. Wszystko w imię ekologii. Co dalej? Coca-Cola ma pomysł.

REKLAMA

Karton zamiast plastiku w wielopakach

DS Smith i Coca-Cola HBC Austria połączyły siły, aby zastąpić plastikowe uchwyty w wielopakach napojów gazowanych marek Coca-Cola o pojemności 1,5 litra przyjaznym dla środowiska opakowaniem z kartonu. 

To ekologiczne rozwiązanie, znane jako DS Smith Lift Up, zawiera kartonowy uchwyt na butelki, który w pełni nadaje się do recyklingu i posiada miękką rączkę, co ma ułatwić przenoszenie produktów. Ta innowacja miała zostać zaprojektowana specjalnie dla butelek PET przeznaczonych do użytku domowego i może być dostosowana do różnych rozmiarów butelek. 

To pierwsze na świecie rozwiązanie opakowaniowe tego rodzaju dla wielopaków 1,5-litrowych napojów Coca-Cola, Fanta i Sprite.

- przekazał Marcel Martin, dyrektor ds. spraw korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju w Coca-Cola HBC.

Więcej newsów o ekologii przeczytajcie na Spider's Web:

Coca-Cola HBC Austria przekazuje, że to rozwiązanie ma się przyczynić do zmniejszenia rocznego zużycia plastiku o około 200 ton.

Takie rozwiązanie jest już dostępne. Nawet w Polsce

Co do zasady, takie opakowania trafiły już do naszych rodzimych sklepów, gdzie zamiast plastiku, dostajemy karton w wielopaku. Haczyk? Tylko w tych najmniejszych produktach Coca-Cola, czyli w puszkach.

REKLAMA
Wielopak puszek Coca-Coli z kartonem zamiast plastiku, tutaj z gazetki Biedronka

Wielopak trzyma się za górną część puszki. Działa? Działa. Stąd nie dziwi mnie, że firma idzie dalej. Obecnie tylko w Austrii, ale zapewne możemy się spodziewać takich rozwiązań także nad Wisłą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA