Laser TV: Laserowe kino domowe. Gigantyczny ekran za niewielkie pieniądze - poradnik
Im większy telewizor, tym lepiej. To chyba oczywiste. Większy obraz pozwala na czerpanie dużo większej przyjemności z oglądanego meczu, serialu czy gry wideo. Ale czy na telewizor o przekątnej 100 i więcej cali trzeba wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych? Na szczęście nie.
Sympatia do dużego rozmiaru wszelakich produktów kojarzy się przede wszystkim z amerykańskim konsumentem. Jednak w kwestii telewizorów i Europejczycy (w tym też Polacy) są niechętni miniaturyzacji. Małym telewizorem może być ten drugi - do sypialni, pokoju dziecka czy kuchni. Im większy telewizor w pokoju dziennym, tym lepiej.
Według badań przeprowadzonych na zlecenie jednego z niegdyś wiodących producentów sprzętu RTV w 2019 r., 69 proc. nabywców telewizora żałuje, że nie wybrało większego modelu... już w momencie instalacji nowego telewizora w domu. Niestety rada to kup większy jest mało pomocna.
Im większy telewizor, tym istotnie droższy. Na dodatek sam rozmiar, wbrew mądrości ludowej, znaczenia nie ma - liczy się też jakość obrazu. Jeszcze do niedawna telewizory technicznie niskiej klasy o największych rozmiarach kosztowały absurdalne kwoty, a te high-endowe w zasadzie nie były dostępne dla portfela typowego polskiego konsumenta. Na szczęście pojawiła się ciekawa propozycja.
Ogromny ekran od dawna zapewniają projektory. Dlaczego ich nie kupujemy i wolimy inwestować w telewizor?
Relatywnie niedrogim sposobem na mecz piłki nożnej czy seans z trylogią Gwiezdnych wojen na stukilkudziesięciocalowym ekranie jest kupno projektora. Ten może przecież i całą ścianę zamienić w jeden gigantyczny ekran. To jednak nie takie proste, o czym zainteresowani konsumenci zresztą dobrze wiedzą. Czego niedobrego się o projektorach mogli dowiedzieć?
Telewizory zapewniają lepszą jakość obrazu, szczególnie w wysokiej rozdzielczości 4K, której projektor w niskiej cenie nie jest w stanie zapewnić. Telewizory są bardziej praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu, nie wymagają specjalnego ustawienia, ciemnego pomieszczenia ani dodatkowego ekranu. Telewizory są bardziej trwałe i ekonomiczne, ponieważ nie mają lampy, która się zużywa i wymaga kosztownej wymiany. Są też lepiej dostosowane do odbioru telewizji cyfrowej, programów na żywo i treści gamingowych.
Czy da się połączyć zalety projektora i telewizora? Tak, w postaci Laser TV. Na polskim rynku oferuje go Hisense.
Technicznie Laser TV to projektor. Nie ma wbudowanej żadnej matrycy OLED czy LCD, polega na świetle rzucanym na ekran. Tyle że to taki projektor, który z punktu widzenia użytkownika ma być równie łatwy w obsłudze, co telewizor. Żadna geometria ekranu, żadna temperatura barwowa, żadne zaciemnianie pokoju - koniec z tymi bzdurami, które doceniają tylko entuzjaści. Z Laser TV korzysta się tak samo, jak z telewizora i niemal tak samo się go instaluje, a przynajmniej równie łatwo. Tyle że w efekcie można mieć taki, nazwijmy to, telewizor z nawet 120-calowym ekranem. Nie trzeba się też martwić o żywotność urządzenia: producent deklaruje żywotność 25 tys. godzin, czyli 27 lat typowego użytku.
Hisense Laser TV L9H składa się z projektora o ultrakrótkim rzucie i wysokiej jakości ekranu 4K, który eliminuje światło otoczenia i zapewnia wyraźny obraz. Ekran jest oczywiście częścią zestawu i nie trzeba go kupować osobno. Obraz jest emitowany przez wysokiej jakości projektor laserowy, który jest umieszczony tuż przed ekranem. Projektor emituje światło laserowe, które odbija się od specjalnie zaprojektowanej powierzchni ekranu, zapewniając jasny obraz na dużą powierzchnię. Hisense Laser TV L9H wykorzystuje opatentowaną technologię źródła laserowego, która równomiernie emituje światło i kolory na ekran, aby wyświetlać płynne i szczegółowe obrazy w dowolnym oświetleniu.
Nie trzeba więc przygotowywać w jakiś specjalny sposób pomieszczenia (poza oczywiście zapewnieniem miejsca na powierzchnię ekranu). Można oglądać treści za dnia i po zmroku. Nie trzeba nic stroić, nic chłodzić, nic wymieniać. To wygląda i działa jak telewizor.
Hisense Laser TV L9H - TOP 5 kluczowych zalet.
Czemu warto wybrać właśnie produkt Hisense’a? Mam pięć argumentów:
- Hisense Laser TV oferuje wyjątkowo wyraźny obraz w ruchu, dzięki technologii MEMC (Motion Estimation and Motion Compensation), która płynnie dopasowuje klatki i zapobiega rozmyciu obrazu.
- Hisense Laser TV zapewnia imponujący poziom kontrastu, obsługuje HDR (w tym HDR10+), zapewnia też pełną obsługę IMAX Cinema Effect.
- Hisense Laser TV dba o naszą kieszeń klienta i środowisko, ponieważ zużywa znacznie mniej energii niż tradycyjne telewizory o dużej przekątnej.
- Hisense Laser TV to również multimedialne centrum rozrywki, które posiada wbudowany system operacyjny Vidaa, który umożliwia dostęp do wielu aplikacji i usług streamingowych, takich jak Netflix, YouTube czy Amazon Prime Video.
- Porządny wbudowany system audio z całkiem niezłą symulacją dźwięku Dolby Atmos.
Przede wszystkim jednak cena. Ile kosztuje Hisense Laser TV L9H?
100-calowy Laser TV to wydatek 21 999 zł. Znacznie mniejsze modele klasycznych telewizorów o istotnie gorszych parametrach potrafią kosztować więcej. Na dodatek zużywają koszmarne ilości energii. Laser TV oferuje wszystko to w niższej cenie - pozostając całkowicie bezobsługowym. Jeżeli ktoś nie widzi konkretnego powodu, by szukając dużego ekranu stawiać właśnie na telewizor, Laser TV pozwoli oszczędzić mnóstwo pieniędzy. I zapewni wiele radości.
Dodatkowo, Hisense daje powody do pewnego pośpiechu z decyzją zakupową. Jeżeli zostanie on dokonany w sieci MediaExpert do dnia 01.09.2023, klienci mogą liczyć na bon rabatowy na kolejne zakupy w kwocie do aż 3000 zł. Dodatkowo, klient może liczyć na instalację i profesjonalną kalibrację (usługa o wartości 899 zł) gratis.