REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jesteśmy w siedzibie Apple'a na WWDC 2023 - relacja Spider's Web

Tegoroczne WWDC jest wyjątkowe, ponieważ Apple zaprezentuje światu nową w swoim portfolio kategorię produktów - gogle VR/AR - a razem z nią nowy system operacyjny - visionOS. Z ramienia Spider's Web do Apple Park w Stanach Zjednoczonych poleciał Piotr Grabiec, który relacjonuje WWDC 2023. W jego działaniach wspiera go zespół z Polski.

07.06.2023
7:59
Jesteśmy w siedzibie Apple'a na WWDC 2023 - relacja Spider's Web
REKLAMA

WWDC, czyli Worldwide Developers Conference, to coroczne spotkanie organizowane przez firmę Apple, skierowane głównie do twórców oprogramowania. Na tym wydarzeniu Apple prezentuje nowe wersje i zapowiada kierunek rozwoju systemów operacyjnych iOS, macOS, watchOS i tvOS. WWDC jest również miejscem, gdzie deweloperzy mogą uczestniczyć w warsztatach i sesjach edukacyjnych z ekspertami Apple, co pomaga im lepiej zrozumieć i wykorzystać narzędzia oraz technologie firmy w swoich projektach. Jesteśmy na miejscu i trzymamy rękę na pulsie. Śledź nasze relacje!

Relację Spider's Web z WWDC 2023 znajdziesz poniżej oraz na naszym Twitterze. Stories będą pojawiały się Instagramie Spider's Web oraz na naszym Facebooku. Filmy opublikujemy na TikToku Spder's Web oraz na naszym kanele na YouTubie.

Szybkie menu (przełącza na tagi w Spider's Web): Apple, WWDC, Apple VR, gogle VR, VR, iPhone, iOS, iPad, iPadOS, Apple Watch, Mac, macOS, AppStore

REKLAMA

Konferencja Apple, WWDC 2023 - relacja Spider's Web

WWDC 2023 - instalujemy iOS 17

07.06.2023, 7:06, Piotr Grabiec

iOS 17 jest dostępny w wersji Developer Beta i właśnie go instaluję! Ciekawi mnie, czy i które nowości w klawiaturze trafią do polskich użytkowników. A jak zainstalować wczesną wersję oprogramowania? Do tej pory, aby z takowej skorzystać, trzeba było opłacić konto deweloperskie na rok z góry, co kosztuje w naszym kraju blisko 500 zł (no, przynajmniej oficjalnie…). To się jednak zmieniło.

Dzień po konferencji WWDC 2023 producent iPhone’ów zniósł niespodziewanie to ograniczenie - teraz wystarczy zarejestrować swoje konto na stronie developer.apple.com bez dokonywania płatności, a potem w ustawieniach telefonu można wybrać, którą z obecnie testowanych przez firmę wersji systemu operacyjnego chcemy zainstalować. Nie polecam robić tego jednak na swoim głównym telefonie!

WWDC 2023 - dzień 2 i spotkanie z Polakami

06.06.2023, 19:15, Piotr Grabiec

Rankiem wyruszyliśmy do Apple Park i zatrzymaliśmy się obok w Visitor Center. To właśnie tam spotkaliśmy się z deweloperami z polskiego Bloober Team. Nasi rodacy nie znaleźli się tam przypadkiem, bo teraz współpracują ściśle z Apple’em. Ich dwie gry, czyli udane The Medium oraz nadchodzące Layers of Fear trafią na komputery Mac, a my mieliśmy okazję porozmawiać z nimi o kulisach tej komitywy, o czym już niedługo będziecie mogli poczytać na blogu.

Widzieliśmy APPLE VISION PRO! Co nowego na WWDC 2023?

Piotr Grabiec nadaje prosto z Apple Park w San Jose! Widzieliśmy nowe gogle Apple Vision Pro, ale to nie jedyne nowości, zaprezentowane w czasie corocznej konferencji WWDC 2023.

Piotr Grabiec prosto z Kalifornii

Oto gogle Apple za ~ 18 tys. zł: Apple Vision Pro do AR/VR

06.06.2023, 07:12, Piotr Grabiec

Chcecie koszulkę z logo AFC Richmond, czyli klubu prowadzonego przez Teda Lasso? Nic prostszego! W tym celu wystarczy się przejechać do Apple Store’u w Kalifornii, a konkretnie do tego zlokalizowanego w samym Apple Park. Odwiedziliśmy go podczas wizyty na konferencji WWDC 2023.

06.06.2023, 05:35, Maciej Gajewski

Apple nie ściemniał. Gogle Vision Pro faktycznie zapowiadają się na najbardziej zaawansowane gogle do mieszanej rzeczywistości w historii branży. Imponują swoim zaawansowaniem technicznym. I nadal nie rozwiązały problemów, jakie pogrążyły konkurencję.

05.06.2023, 22:50, Mateusz Nowak

Przed konferencją byłem turbo sceptyczny. Myślałem sobie: a idź pan panie kuku w cholerę z tymi goglami. Za VR-em nie przepadałem nigdy i od samego początku byłem bardzo sceptyczny. Lata mijają, technologia się poprawia, a VR cały czas nie może zagościć pod strzechami na dobre, pozostając ciekawostką dla geeków. Dzisiaj Apple pokazał Vision Pro i w mojej ocenie jest to VR, który może rozgościć się w zwykłych domach, na uczelniach oraz w biznesie i przemyśle. Połknąłem haczyk, ale wyplułem.

Tim Cook w Apple Park

05.06.2023, 22:30, Piotr Grabiec

W przestrzeni, gdzie prezentowano Apple Vision Pro, czyli w piwnicy pod Steve Jobs Theater, pojawił się szef szefów firmy z Cupertino. Miałem okazję zamienić z nim szybkie dwa słowa i strzelić selfie. Potem odwiedziliśmy Apple Store, gdzie obejrzeliśmy gadżety z serialu Ted Lasso.

Apple Vision Pro na żywo

05.06.2023, 22:20, Piotr Grabiec

Zainteresowanie nowymi goglami jest olbrzymie. Dopchanie się do stołu to nie lada wyzwanie, ale udało nam się wbić na pierwszą linię. Obsługa nie pozwala co prawda dotknąć produktu, ale można go obejrzeć z każdej strony. Zauważyłem, że pasek utrzymujący gogle na głowie jest spójny wizualnie z zapięciami od Apple Watcha.

05.06.2023, 20:38, Piotr Grabiec

Jesteśmy już w piwnicy Steve Jobs Theater, gdzie możemy obejrzeć na żywo Vision Pro! Niestety obsługa nie pozwala ich dotknąć a nawet za bardzo się do nich zbliżyć, ale nie oglądamy ich przez szybkę, a Apple nie kryje tego powerbanka, który będziemy nosić w kieszeni.

05.06.2023, 20:38, Maciej Gajewski

Gogle Apple Vision Pro zostały nareszcie oficjalnie zaprezentowane, podobnie jak towarzysząca im platforma operacyjna. Prezentują się zaskakująco dobrze, nawet jak na oczekiwania względem Apple’a. Prędko do mainstreamu raczej nie trafią.

Apple Vision Pro wyglądają nieco jak gogle narciarskie. Jednak, co oczywiste, zamiast chronić oczy przed szkodliwym działaniem otoczenia, mają za zadanie rozszerzać widzianą rzeczywistość o użyteczne informacje. Podobnie jak gogle HoloLens od Microsoftu, zaprezentowane wiele lat temu.

W przeciwieństwie do urządzenia Microsoftu, Vision Pro ma być znacznie użyteczniejsze w praktyce. Gogle są istotnie lżejsze i mniejsze, na dodatek posługują się znajomym (na tyle, na ile jest to możliwe) interfejsem. Czytaj cały tekst...

Oto Apple Vision Pro

05.06.2023, 20:30, Piotr Grabiec

One more thing

05.06.2023, 20:50, Piotr Barycki

Apple zaprezentował dziś watchOS 10 i na liście nowości znalazła się jedna, która szczególnie ucieszy rowerzystów. Szczególnie tych, którzy dopiero szykują się do zakupu jednego z najważniejszych dodatków do roweru i... jeszcze nie mają komputera rowerowego. Czytaj cały teskt...

Nowości w zegarkach Apple Watch

05.06.2023, 20:14, Piotr Grabiec

05.06.2023, 20:05, Piotr Barycki

Apple zaprezentował dzisiaj najnowszą odsłonę swojego systemu operacyjnego dla komputerów stacjonarnych i laptopów. Najnowsza wersja macOS zyskała nazwę Sonoma.

Tym, co prawdopodobnie zauważymy od razu, będzie opcja dodawania widgetów bezpośrednio na pulpicie. Do tej pory żyły one w osobnym, specjalnym miejscu i prawdopodobnie nie były zbyt często wykorzystywane przez użytkowników. Opcja dodawania ich na pulpit jest wprawdzie kontrowersyjna z estetycznego punktu widzenia, ale z pewnością sprawi, że ktoś z tych widgetów zacznie w końcu korzystać. Czytaj cały tekst...

05.06.2023, 19:50, Piotr Grabiec

Świetna wiadomość dla osób, które grają na Makach. Pojawi się nowy Game Mode oraz nowe narzędzie ułatwiające portowanie gier na Maka. Na prezentacji pojawił się też sam Hideo Kojima. Na sprzęty Apple’a trafi jego Death Stranding!

05.06.2023, 19:55, Albert Żurek

Pierwszą z większych zmian w nowym systemie operacyjnym Apple jest Live Voicemail. Funkcja umożliwia tekstowe wyświetlenie tego, co zostało nagrane na pocztę głosową - przykładowo, gdy nie możemy odebrać telefonu podczas rozmowy. Czytaj cały tekst...

05.06.2023, 19:35, Piotr Grabiec

05.06.2023, 19:35, Marcin Jaskólski

Zgodnie z oczekiwaniami firma Apple dorzuciła do pieca i zaprezentowała nowy procesor Apple M2 Ultra, która znajdzie się między innymi w nowym Mac Studio oraz Mac Pro.

Firma Apple zaprezentowała właśnie nowe procesory M2 Ultra. Podobnie jak w przypadku poprzednika, czyli M1 Ultra, wersja M2 Ultra to dwa połączone układy M2 Max. Dzięki temu nowe maszyny Apple'a dysponują już naprawdę potężną mocą obliczeniową. Czytaj cały tekst...

Oto Mac Pro na procesorach M!

05.06.2023, 19:14, Piotr Grabiec

Mac Studio z procesorem z rodziny M2

05.06.2023, 19:10, Piotr Grabiec

05.06.2023, 19:20, Piotr Barycki

Apple zaprezentował dzisiaj długo wyczekiwany model uzupełniający jego portfolio laptopów - 15-calową wersję MacBooka Air, która ma być "najlepszym i najlżejszym komputerem w tym segmencie". Czytaj cały tekst...

Nowy MacBook Air 15

05.06.2023, 19:15, Piotr Grabiec

MacBook Air z 15-calową matrycą oraz Mac Studio i Mac Pro z układami M2 Pro to najważniejsze ogłoszenia związane z komputerami Apple’a. Teraz pora na iOS-a i… bodaj największą aktualizację aplikacji Telefon w historii. Powrót do korzeni!

05.06.2023, 19:00, Piotr Grabiec

Tim Cook już na scenie w Apple Park. Pojawił się osobiście na chwilę przed tym, jak cały świat zaczął oglądać wideo nagrane wcześniej.

05.06.2023, 18:59, Piotr Grabiec

Konferencja Apple WWDC startuje dosłownie za chwilę:

Jesteśmy w Apple Park!

05.06.2023, 18:30, Piotr Grabiec

Tak wygląda wnętrze Apple Park.

05.06.2023, 18:13, Piotr Grabiec

Pierwszym zaskoczeniem był fakt, że chociaż kompleks jest ogromny, to… nie widać go za bardzo z ulicy, gdy podjeżdża się na miejsce busem.

Ogrodzenie i masa roślinności dookoła Apple Park sprawia, że w pełnej krasie można go podziwiać dopiero po wejściu na wyznaczony teren (no, albo z drona).

05.06.2023, 18:09, Piotr Grabiec

Jesteśmy już w drodze na miejsce, a na horyzoncie wyłania się już wyglądający niczym statek kosmiczny kompleks Apple Park. Robi na żywo jeszcze większe wrażenie niż na zdjęciach i nagraniach z drona, chociaż jeszcze nie weszliśmy do środka. Teraz idziemy skanować plakietki (co miłe, dostępne zarówno w wersji plastikowej, jak i cyfrowej z NFC w Apple Wallet!), a potem zmierzamy w stronę Steve Jobs Theater na Keynote.

Gadżety WWDC 2023

05.06.2023, 17:32, Piotr Grabiec

Ruszamy do Apple Park

05.06.2023, 16:39, Piotr Grabiec

Chwilę po 7 rano odebrałem plakietkę uprawniającą do wstępu na teren Apple Park, gdzie już o godzinie 19:00 polskiego czasu odbędzie się Keynote otwierający WWDC 2023, który będziemy mogli śledzić na miejscu na żywo. Na miejsce z centrum San Jose będziemy jechać kwadrans.

Melduję się w San Jose

05.06.2023, 10:54, Piotr Grabiec

Po kilkunastu godzinach podróży dotarłem do samego serca Doliny Krzemowej, mijając po drodze siedziby największych firm technologicznych świata. Teraz jestem w San Jose, niecały kwadrans drogi od Apple Park, gdzie już dziś Apple zaprezentuje tysiącom deweloperów oraz wszystkim innym gościom nowe wersje swoich systemów operacyjnych i… no właśnie - co jeszcze?

Wszelkie znaki w cyberprzestrzeni wskazują nie tylko na nowe komputery Mac, ale też pierwsze gogle AR/VR z realityOS, które pozwolą spojrzeć na świat nowymi, wirtualnymi oczami. Czym będą się wyróżniały na tle innych sprzętów z tej kategorii? Czy będziemy mogli mówić, że znowu „Apple zrobił to lepiej”? Tego dowiemy się już za kilka godzin, gdy WWDC 2023 oficjalnie się rozpocznie

WWDC 2023 - gdzie obejrzeć konferencję Apple'a?

05.06.2023, 10:23, Oliwier Nytko

Konferencja, która otwiera WWDC 2023, jest najważniejsza z perspektywy osób oczekujących na zapowiedzi kolejnych nowości w oprogramowaniu i sprzęcie. W tym roku, według plotek, możemy spodziewać się całkowicie nowego 15-calowego MacBooka Air oraz zestawu słuchawkowego do AR/VR, Reality Pro.

Prezentacja rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego i będzie można ją obejrzeć na stronie Apple'a oraz na YouTubie (embed powyżej).

Rozgrzewka przed WWDC

01.06.2023, 6:33 Albert Żurek

Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń w świecie technologii tego roku, czyli WWDC 2023. Wisienką na torcie konferencji będą oczywiście gogle AR/VR, ale obok nich swoją premierę zaliczą bardziej przyziemne sprzęty - w tym co najmniej kilka komputerów Mac. Czytaj cały tekst...

31.05.2023, 19:07, Przemysław Pająk

Apple nie kryje się już z tym, co ma być gwoździem programu najbliższego WWDC - będą to okulary VR/AR. Choć tę amerykańską firmę śledzę i opisuję już od prawie 20 lat, to nigdy wcześniej z taką obojętnością nie czekałem na jej debiut w nowej kategorii produktowej. Czytaj cały tekst...

30.05.2023, 20:31, Albert Żurek

Zbliża się konferencja Apple WWDC 2023. Oczekuje się, że główną gwiazdą imprezy będą gogle AR/VR. Właśnie wyciekła część specyfikacji. Czytaj cały tekst...

22.05.2023, 11:03, Oliwier Nytko

Apple poszukuje pracowników zajmujących się generatywną sztuczną inteligencją. Czy gigant chce dołączyć do walki na SI z takimi firmami jak Microsoft czy Google? Czytaj cały tekst...

19.05.2023, 9:49, Oliwier Nytko

Gogle do rozszerzonej rzeczywistości od Apple'a zobaczymy już niebawem. Właśnie pojawiły się informacje, ile kosztuje ich produkcja. Czytaj cały tekst...

04.01.2023, 18:08, Paweł Grabowski

Wirtualny świat Apple jest coraz bliżej. Wiemy już coraz więcej o urządzeniu, które ma stanowić bramę do raju z Cupertino. Zgodnie z przeciekami okulary mają mieć kształt gogli narciarskich. Do ich budowy zostanie użyte szkło, aluminium oraz włókno węglowe. Te materiały mają odpowiadać za małą wagę urządzenia. Co ciekawe - według doniesień - akumulatory zasilające gogle VR trzeba będzie przypiąć w talii i będą umieszczone w pasku. Czytaj cały tekst...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA