REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple szuka ludzi od sztucznej inteligencji. To może oznaczać tylko jedno

Apple poszukuje pracowników zajmujących się generatywną sztuczną inteligencją. Czy gigant chce dołączyć do walki na SI z takimi firmami jak Microsoft czy Google?

22.05.2023
11:03
Apple szuka specjalistów od sztucznej inteligencji
REKLAMA

Jak zauważył TechCrunch, Apple znacznie zwiększył liczbę poszukiwanych pracowników z dziedziny sztucznej inteligencji w ciągu ostatnich kilku tygodni.

REKLAMA

Dodano 28 nowych stanowisk AI, a wiele ogłoszeń wspomina w tytule o generatywnej sztucznej inteligencji, co wzbudza szczególne zainteresowanie mediów.

Obecnie Apple ma ogólnie 87 otwartych etatów związanych z SI. Ponad jedna trzecia z nich pojawiła się tylko w tym miesiącu, a ponad połowa to nowe oferty z marca 2023.

Przeczytaj także:

Co będą robić nowi pracownicy Apple'a odpowiedzialni za SI?

Jak Apple zamierza wykorzystać nowych pracowników? Portal 9to5mac odkrył, że generatywna sztuczna inteligencja ma odmienić iPada i iPhone'a:

Czy jesteś podekscytowany generatywną sztuczną inteligencją? Czy jesteś podekscytowany tym, w jaki sposób najnowsze postępy w tej dziedzinie mogą zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się, tworzą, nawiązują kontakty i konsumują media? Teraz wyobraź sobie pracę nad uczynieniem tej wizji rzeczywistością na ukochanych platformach mobilnych używanych przez miliardy ludzi. Oto okazja, aby dołączyć do dedykowanej grupy w Intelligent System Experience w Apple, grupy, która będzie kształtować sposób, w jaki technologie generatywne AI zmieniają mobilne platformy Apple

- czytamy w ofercie pracy w Apple.

Inne ogłoszenie wspomina także, że sztuczna inteligencja stanowi ogromną szansę na podniesienie jakości produktów dla miliardów ludzi na całym świecie.

Firma poszukuje osób z doświadczeniem w generatywnej SI, "które pomogą tworzyć wyjątkowe produkty, usługi i doświadczenia dla iPhone'a, Maca, Apple Watcha, iPada i innych urządzeń".

REKLAMA

W jaki sposób Apple planuje przekształcić te produkty? Na to pytanie jeszcze nie mamy odpowiedzi. Ale możemy mieć pewność, że gigant nie zamierza przespać rewolucji związanej z generatywną sztuczną inteligencją i czatbotami.

Zdjęcie główne: Drazen Zigic / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA