REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xbox za 50000 zł. Gracz w Polsce sprzedaje konsolę, której jest zaledwie kilka sztuk na świecie

Gdzieś w Gdyni leży sobie naprawdę wyjątkowy Xbox One. Leży i czeka na nowego właściciela, który jest skłonny zapłacić za niego 50 000 złotych. Tyle chce aktualny posiadacz konsoli Microsoftu w wyjątkowej, imponującej wizualnie edycji kolekcjonerskiej.

19.07.2022
11:56
Xbox za 50 tys. zł do kupienia w Polsce. Jest ich tylko kilka
REKLAMA

Konsole do gier w unikalnych edycjach kolekcjonerskich to nic nowego. To już norma, jeśli spojrzymy na ofertę takich producentów jak Nintendo, Sony czy Microsoft. Zdarza się jednak, że tak zwana kolekcjonerka jest czymś więcej niż tylko alternatywnym wariantem kolorystycznym z dodatkowymi elementami graficznymi naniesionymi na obudowę.

REKLAMA

Jedna z najbardziej imponujących konsol w wersji kolekcjonerskiej, bezpośrednio od oficjalnego producenta bądź wydawcy, powstała w 2019 roku. Activision przygotowało wtedy kilka (najprawdopodobniej dziesięć) unikalnych Xboksów z okazji premiery Sekiro: Shadows Die Twice - wymagającego tytułu pełnego walk i akcji, który kilka miesięcy później uzyskał miano gry roku.

Xbox One X Sekiro Limited Edition zachwyca wyglądem. Trudno dostrzec, że patrzymy na konsolę

 class="wp-image-2265699"

Xbox został zamieniony w drewnianą podstawę dla samurajskiego oręża. W zestawie z konsolą znajduje się katana schowana w pochwie oraz bezprzewodowy kontroler z unikalną obudową. Niestety obudowa pada i pochwa broni to plastik imitujący drewno. Do tego ostrza nie da się wyciągnąć. Wraz z osłoną stanowi jedną całość. Warto mieć to na uwadze, rozważając zakup takiej kolekcjonerki.

Sam Xbox również jest wykonany z plastiku, chociaż elementy jego obudowy mają przypominać drewno. Konsola świetnie komponuje się z nakładaną na niego podstawą, na której później możemy osadzić oręż, który w grze Sekiro: Shadows Die Twice zdobywa główny bohater. No, o ile byliśmy na tyle zdeterminowani, by pokonać wcześniej pewne niezwykle irytujące małpy.

Teraz Xbox One X Sekiro Limited Edition trafił na Allegro. Jeden z egzemplarzy jest sprzedawany w Polsce za 50 000 zł

Właśnie za tyle możemy nabyć unikalną konsolę z oferty użytkownika dropdead1421. Wcześniej kolekcjonerski Xbox został wyceniony przez jego właściciela na 2000000 zł. Jaka jest realna wartość takiego przedmiotu? To trudne do stwierdzenia. Biorąc pod uwagę, że Xbox nie znajduje się w tradycyjnej sprzedaży, bez wątpienia ma dużą wartość kolekcjonerską. Kwestią pozostaje tylko to jak wielką.

 class="wp-image-2265684"
REKLAMA

W 2019 roku pewien Australijczyk sprzedawał unikalne PS4 Pro w edycji kolekcjonerskiej Sekiro, najprawdopodobniej jedyne na świecie. Gracz chciał za nie ponad 55 000 amerykańskich dolarów. Nie wiadomo, czy udało mu się znaleźć nabywcę.

W przypadku modelu Xbox One X Sekiro Limited Edition sprzedawanego na Allegro w Polsce warto zwrócić uwagę, że doszło do uszkodzenia broni, której kawałek odpadł, a następnie został przyklejony przez właściciela.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA