1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Sprytny sposób na tanie wakacje. Wystarczy zabrać kartę Banku Pekao

Lokowanie produktu: Bank Pekao

Rozpoczęły się wakacje - czas podróży i wydatków z nimi związanych. Bank Pekao ma ofertę dla klientów, którzy chcą oszczędzać i ułatwić sobie życie.

30.06.2022
8:28
Sprytny sposób na tanie wakacje. Wystarczy zabrać kartę Banku Pekao

Koszty związane z wyjazdami wakacyjnymi nie ograniczają się do paliwa, posiłków czy noclegów. Kwota dodatkowych wydatków, takich jak choćby za przejazdy autostradami może być spora. Ponadto na wakacjach chcemy czuć się bezpiecznie, dlatego przyda się ubezpieczenie. Bank Pekao ma w swojej ofercie produkty, które docenimy w czasie wakacji.

Karta Kredytowa z Żubrem

Dawno minęły czasy, gdy karty kredytowe służyły wyłącznie pożyczaniu pieniędzy. Dziś są to produkty z szeregiem usług dodanych. Karta Kredytowa z Żubrem oferowana przez Bank Pekao, to pierwsza w Polsce karta kredytowa w modelu abonamentowym. Klient wybiera jeden z trzech wariantów – Standardowy, Złoty i Platynowy. Różnią się one pakietem korzyści. 

W pakiecie Standardowym karta jest bezwarunkowo bezpłatna. Oznacza to, że nie musimy spełniać określonych warunków, by była ona darmowa. We wszystkich wariantach klient zyskuje możliwość rozłożenia zakupów na raty 0 procent. W wariancie Standardowym możemy tak wielokrotnie sfinansować zakupy do 1000 zł, w Złotym do 2000 zł, a w Platynowym do 3000 zł. W sytuacji, gdy czekają nas wakacyjne wydatki taka oferta jawi się bardzo atrakcyjnie.

Gdy jesteśmy już przy zakupach związanych z wakacjami, warto wspomnieć w tym miejscu o 2-procentowym zwrocie za zakupy kartą w internecie. Jeżeli zdecydowaliśmy się na pakiet Platynowy, otrzymamy również 5-procentowy zwrot pieniędzy za przejazdy autostradami w Polsce i za granicą.

Wraz z kartą, w pakiecie Złotym i Platynowym oferowane jest ubezpieczenie podróżne przygotowane we współpracy z PZU. Obejmuje ono koszty leczenia i assistance. W przypadku śmierci ubezpieczonego PZU wypłaci 100 000 zł w pakiecie Złotym i 200 000 zł w Platynowym. Otrzymujemy też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Co istotne, ubezpieczenia działają nie tylko w Polsce, ale i podczas wyjazdów zagranicznych.

Stres związany z odwołaniem lotu pomoże ograniczyć inna usługa dostępna dla posiadaczy Karty Kredytowej z Żubrem w pakiecie Złotym i Platynowym. Chodzi o dostęp do saloników lotniskowych, gdy nasz lot opóźni się co najmniej godzinę. Oprócz posiadacza karty z takiej opcji mogą skorzystać także 4 osoby towarzyszące. 

Ile to kosztuje? Pakiet Standardowy jest bezpłatny, Złoty kosztuje 19 zł miesięcznie, a platynowy 39 zł miesięcznie. Opłaty w wyższych wariantach można znieść, jeżeli transakcje kartą w danym miesiącu wyniosą odpowiednio 2000 zł i 3000 zł. W trakcie korzystania z usług możemy zmienić pakiet na wyższy i taka zmiana wejdzie w życie od razu. Innymi słowy, przed wyjazdem możemy podwyższyć pakiet, by korzystać z interesujących nas usług.

Karta rewolucyjna do Konta Przekorzystnego 

Jeżeli nie posiadamy karty kredytowej, na wakacjach przyda się debetowa Karta rewolucyjna do Konta Przekorzystnego. Jest to instrument płatniczy, którym możemy płacić w czterech walutach - euro, dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim i franku szwajcarskim. Można ją podpiąć również pod konto walutowe – wówczas nie będzie pobierana opłata za przewalutowanie. Wystarczy, że zapewnimy środki na koncie za pośrednictwem kantora walutowego Pekao24 lub innej usługi. Jeżeli nie chcemy korzystać z konta walutowego warto wiedzieć, że Bank Pekao nie pobiera prowizji za przewalutowanie płatności dokonywanych za granicą, a kurs tej operacji regulowany jest przez Mastercard lub Visa w zależności od karty.

Co zrobić, żeby Karta rewolucyjna do Konta Przekorzystnego była bezpłatna. Wystarczy wpłacić jednorazowo na konto co najmniej 500 zł i dokonać jednej płatności kartą. Dzięki temu klient płacąc kartą Rewolucyjną ma gwarancję niskich kursów. Karta Rewolucyjna zapewnia także darmowe wypłaty gotówki z bankomatów za granicą.

Ubezpieczenie podróżne można kupić też w aplikacji PeoPay i bankowości internetowej Pekao24. 

Klienci Banku Pekao ubezpieczenie podróżne mogą wykupić również za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay i serwisu internetowego Pekao24. Ubezpieczenie turystyczne "Bezpieczna podróż" realizowane we współpracy z PZU obejmuje koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) i odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym (OC). Dodatkowo można rozszerzyć ochronę o takie składniki, jak ubezpieczenie bagażu i assistance czy skutki odwołania imprezy turystycznej. 

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze
Zobacz komentarze